Medņu medību renesanse – arī mednieku rokās

Sākums » Aktualitātes » 2014

Medņu medību renesanse – arī mednieku rokās
Latvijas valsts mežu projektā izmantotā Somijas pieredze rāda, ka, pareizi un prātīgi saimniekojot, var palielināt medņu skaitu un veiksmīgi uzturēt senu medību tradīciju.

11.06.2014.

Latvijas valsts mežu projektā izmantotā Somijas pieredze rāda, ka, pareizi un prātīgi saimniekojot, var palielināt medņu skaitu un veiksmīgi uzturēt senu medību tradīciju. Kopš aizliegtas medņu medības pavasarī, mednieki par šiem meža skaistuļiem vairāk runā pagātnes formā un ar sērīgu pieskaņu. Rudens formāts pat netiek pieminēts. Pieredzējis mednieks, ornitologs un attīstības projektu vadītājs valsts akciju sabiedrībā Latvijas valsts meži (LVM) Elmārs Pēterhofs gan pārliecināti apgalvo, ka Latvijā var atsākt medņu medības. Viņa vadībā trīs gados LVM darbinieki īstenoja projektu Medņu populācijas aizsardzības, dzīvotņu saglabāšanas un apsaimniekošanas sistēmas izveide. Turpmāk jebkura saimnieciska darbība medņu dzīvotņu tuvumā notiek saskaņā ar vadlīnijām, kas izstrādātas, pamatojoties uz zinātniskiem pētījumiem Latvijā un ārvalstīs, kā arī LVM iegūto pieredzi, īstenojot attīstības projektus medņu aizsardzībai.

 

Medņiem īpaša uzmanība pievērsta tāpēc, ka vairāk nekā 90% šo putnu apdzīvoto teritoriju ar aptuveni 400 riestu vietām atrodas LVM apsaimniekotajās platībās, kopumā aizņemot 87 tūkstošus hektāru jeb 5,4%. Taču LVM nepieciešams arī sabiedrības atbalsts – uzņēmums cer uz mednieku atsaucību medņu uzskaitē, jo bez monitoringa, lai noteiktu populācijas lielumu, uz licencēm nav ko cerēt. Uzņēmumam medņu skaita monitorings nepieciešams, lai novērtētu mežsaimnieciskās darbības ietekmi uz medņu populācijām. Ļoti aptuvenas aplēses liecina, ka Latvijas mežos mīt seši līdz septiņi tūkstoši medņu. Ar gudru saimniekošanu medņu populāciju var ne tikai saglabāt, bet arī palielināt tās apjomu, rāda Somijas pieredze, kas lieti noderēja LVM projekta izstrādē.

 

Ar visu rakstu var iepazīties portālā LA.lv, uzspiežot šeit!

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!