Nelegāli ievesta gaļa - ĀCM izplatīšanas risks

Sākums » Aktualitātes » 2014

Nelegāli ievesta gaļa - ĀCM izplatīšanas risks
Šī gada 11 mēnešos no ceļotāju bagāžas kopā izņemtas vairāk nekā 52 tonnas gaļas un piena produktu.

16.12.2014.

Joprojām pastāv augsts Āfrikas cūku mēra izplatīšanās risks ar nelegāli ievestu gaļu un gaļas produktiem Pārtikas un veterinārais dienests, īstenojot Āfrikas cūku mēra (ĀCM) apkarošanas pasākumus un veicot ceļotāju bagāžas kontroli, laboratoriski pārbaudot no bagāžas izņemto produktu sastāvu, konstatējis ĀCM vīrusa klātbūtni Baltkrievijas izcelsmes vārītajās desās, salami desās un cīsiņos, kopumā 6 no 20 pārbaudītajiem gaļas produktu paraugiem.

 

Tā kā cilvēks ar neatļautiem pārtikas produktiem bagāžā ir galvenais riska faktors ĀCM ievazāšanai, tad jau no 2013.gada vidus PVD sadarbojoties ar Valsts ieņēmuma dienesta (VID) Muitas pārvaldi un Valsts Robežsardzi veic no trešajām valstīm, īpaši no Krievijas un Baltkrievijas, ieceļojošo privātpersonu bagāžas pastiprinātas kontroles.

 

Šī gada 11 mēnešos no ceļotāju bagāžas kopā izņemtas vairāk nekā 52 tonnas gaļas un piena produktu. PVD atgādina, ka iebraucot Eiropas Savienības teritorijā, t.sk. Latvijā, no trešajām valstīm nedrīkst ievest dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktus: gaļu un gaļas produktus, pienu un piena produktus.

 

Par to ceļotājiem atgādina arī lielformāta informatīvie plakāti gan izbraucot, gan iebraucot valstī (skat. pielikumu). Ja pārbaudes laikā ceļotāja bagāžā konstatē neatļautos produktus, tie tiek konfiscēti un nodoti iznīcināšanai. PVD, sadarbībā ar VID Muitas pārvaldi un Valsts Robežsardzi, pamatojoties uz pārbaužu rezultātiem un izņemtajiem pārtikas daudzumiem, turpinās pastiprinātās privātpersonu bagāžas pārbaudes uz robežas ar trešajām valstīm (t.sk., lidostā), tai skaitā arī svētku laikā, lai maksimāli samazinātu risku ievest Latvijā ĀCM vīrusu ar dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktiem.

 

Tāpat PVD aicina visus ceļotājus būt atbildīgiem un sargāt savu valsti no bīstamu infekcijas slimību ierosinātājiem, kas neapzinoties risku, ievesti valstī ar pārtikas produktiem. 

 

Avots: PVD

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!