Par karantīnas zonā nomedīto mežacūku kompensāciju

Sākums » Aktualitātes » 2014

Par karantīnas zonā nomedīto mežacūku kompensāciju
Kompensācija attiecas tikai uz Āfrikas cūku mēra karantīnas zonu (8 pagasti Baltkrievijas pierobežā).

09.07.2014.

8.jūlijā pēcpusdienā medijos tika plaši citēts PVD Veterinārās uzraudzības departamenta vecākais eksperts Mārtiņš Seržants un izskanēja informācija, ka mednieks var nodot PVD visu nomedītās meža cūkas liemeni, saņemot kompensāciju - par šī gada sivēnu pienākas 50 eiro, par pārējām mežacūkām - 200 eiro. Pēc Seržanta vārdiem, otra iespēja ir liemeni saglabāt piemērotā vietā, kas iepriekš saskaņota ar PVD, un gaidīt, kamēr tiks veiktas paraugu analīzes.


Papildinot izskanējušo, ka kompensācija attiecas tikai uz Āfrikas cūku mēra karantīnas zonu (8 pagasti Baltkrievijas pierobežā). Par karantīnas zonā nomedītu mežacūku medniekiem jāpaziņo PVD 12 stundu laikā.

 

Pārējā Latvijas teritorijā mednieki tiek aicināti no nomedītajām meža cūkām nodot paraugus analīzēm.

 

Aicinām medniekus no citiem reģioniem uz karantīnas zonu medības nedoties, jo tas rada papildus riskus slimības izplatīšanai. Atgādinām, ka lielākais slimības izpltatītājs ir cilvēks, un viena cilvēka kļūdaina rīcība var radīt neatgriezeniskas sekas!

 

Vienlaikus aicinām ievērot drošību vietējiem medniekiem un sēnotājiem - pēc vizītes mežā ārkārtas zonā apģērbs jāizmagā, bet apavi jādezinficē. Tas pats arī attiecas uz automašīnu. Ar drēbēm un apaviem, kas izmantoti ārkārtas zonā, ārpus tās doties ir kategoriski aizliegts. 

 

Arī medību suņu izmantošana karantīnas zonā ir aizliegta, jo suns var kļūt par slimības pārnēsētāju!

 

Avots: LMS/LATMA

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!