Plāno masveidā izšaut mežacūkas

Sākums » Aktualitātes » 2014

Plāno masveidā izšaut mežacūkas
Plāno ieviest pasākumus Āfrikas cūku mēra draudu mazināšanai.

03.02.2014.

Lauku Avīzes portālā LA.lv šodien publicēts raksts par situāciju jautājumā par Āfrikas cūku mēri:

 

"Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) rīkotajā sanāksmē pagājušās nedēļas nogalē līdzās vairākiem drošības un profilakses pasākumiem cīņā pret iespējamo Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojumu Latvijā izskanēja arī priekšlikums strauji samazināt mežacūku populāciju. Konkrētāks rīcības plāns par preventīvajiem pasākumiem Latvijā, tajā skaitā mežacūku populācijas skaita samazināšanu, tiks apspriests šonedēļ atbildīgo valsts institūciju un mednieku organizāciju pārstāvju sanāksmē.

 

Sākotnējais priekšlikums paredz no pagājušajā medību sezonā uzskaitītajiem apmēram 60 tūkstošiem mežacūku to skaitu samazināt līdz 15 tūkstošiem. Ievērojami mazākā dzīvnieku blīvumā ļoti bīstamā un lipīgā vīrusu infekcija izplatās lēnāk – tas bija viens no argumentiem mežacūku masīvai izmedīšanai.

 

...

 

 “Neesmu pārliecināts, ka tas ir pareizākais risinājums,” spriež Latvijas Mednieku asociācijas (LATMA) izpilddirektors Haralds Barviks un norāda, ka drīzāk šajos ap-
stākļos vajadzētu izmantot piebarošanu, lai dzīvniekus piesaistītu pie konkrētām vietām, tā samazinot to vajadzību pārvietoties barības meklējumos un iespējamo kontaktēšanos ar citiem bariem. Tomēr, kā apliecināja H. Barviks, LATMA atbalsta visu preventīvo rīcību, lai “nenonāktu pie tuksneša”. Kā mednieks viņš pārliecinājies, ko ĀCM izdarījis ar populāciju Azerbaidžānā: “Pirms epidēmijas vienā vakarā stundas laikā nomedīt sivēnu bija vienkāršāk par vienkāršu. Pēc mēra nevarēja atrast mežacūku pēdas 50 līdz 60 km maršrutā, bija palikušas vien atsevišķas lokālas populācijas. Negribu, lai Latvija nokļūst tādā situācijā.”"

 

Viss raksts atrodams šeit! 

 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!