Saeimas deputātiem un policijai demonstrē trokšņa slāpētājus

Sākums » Aktualitātes » 2014

Saeimas deputātiem un policijai demonstrē trokšņa slāpētājus
12.decembrī Rīgas Šaušanas centrā notika trokšņu slāpētāju paraugdemonstrējumi.

16.12.2014.

Uz paraugdemonstrējumiem bija uzaicināts atvaļināts virsnieks, šaušanas instruktors un eksperts no Somijas Kari Lestovirta, kas izmantoja savā īpašumā esošos vītņstobru ieročus, lai nodemonstrētu trokšņu slāpētāju darbību. Šo pasākumu rīkoja LATMA, kuras iniciatīva ir legalizēt trokšņu slāpētājus Latvijā. 

 

Paraugdemonstrējumos piedalījās Valsts policijas darbinieki, kā arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti. Tika šauts ar pieciem dažādiem kalibriem, un interesantākais ir tas, ka šaujot ar .22 LR kalibra mazkalibra ieroci, kas tagad ir legāli nopērkams un lietojams medībās (izņemot lielos pārnadžus), šāviena troksnis bija mazāks, nekā šaujot ar noklusinātu .223 Remington kalibru. 

 

Somijā trokšņa slāpētājus var izmantot brīvi bez reģistrācijas ar nolūku, lai aizsargātu mednieku un medību suņu dzirdi, kā arī rūpētos par sabiedrības drošību, kā arī panāktu to, ka sašauts dzīvnieks neietu tālu, jo tas nobīstas nevis no lodes trāpījuma, bet gan no trokšņa.

 

Vairāk par šo pasākumu lasiet žurnāla "Medības" janvāra numurā. 

 


Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!