Situācija ar Āfrikas cūku mēri - NOPIETNA

Sākums » Aktualitātes » 2014

Situācija ar Āfrikas cūku mēri - NOPIETNA
30.janvārī Pārtikas un veterinārais dienests rīkoja sanāksmi, lai ar ieinteresētajām pusēm pārspriestu situācija, kas radusies pēc tam, kad Lietuvā konstatēts Āfrikas cūku mēris.

31.01.2014.

Harald Barviks, kurš piedalījās šajā sēdē, situāciju vērtē kā ļoti nopietnu. Sešos Lietuvas reģionos, kur izsludināta karantīna, mežacūkas tiks iznīcinātas 100%. Pārējā Lietuvas teritorijā - izšaus 90%. Iemesls - samazināt mežacūku populācijas lielumu un minimizētu kontaktu, tādā veidā pasargājot veselās mežacūkas no inficētajām. 

 

Lai nepieļautu situāciju, kāda ir radusies Lietuvā, PVD, klāt esot Valsts meža dienesta, vienojās par iespējamiem risinājumiem:

 

- pagarināt dzinējmedību sezonu uz mežacūkām 

- Latvijas teritorijā ievērojami samazināt mežacūku populāciju ar mērķi, lai arī nākotnē varētu notiktu mežacūku medības

- katras nomedītās mežacūkas analīzes jānodod pārbaudei PVD

 

"Situācija tāda, ja mēs to nedarām šodien, tad iespējams, ka mežacūku medības Latvijā nebūs iespējamas vēl daudzu gadus. Ja sērga nonāk Latvijā, tad izredžu sagalbāt populāciju būs daudz mazāk. Āfrikas cūku mēris nav ārstējama, pret to nav izgudrotas vakcīnas. Saprotu, ka mednieki ar šo lēmumu būs neapmierināti, bet runa ir nevis par individuālu kolektīvu interesēm, bet gan par Latvijas mežacūku populāciju kopumā," skaidro Haralds Barviks. "Tādēļ aicinu medniekus ar sapratni izturēties pret tuvākajā laikā pieņemtajiem lēmumiem!"

 

Mežacūku skaita samazināšanas akciju plāno īsu un strauju, nevis ilgtermiņā. Mērķis ir nevis izšaut mežacūkas un iegūt gaļu, bet gan samazināt iespēju, ka dzīvnieki saslimst ar Āfrikas cūku mēri, kā arī nodrošināt to, lai populācija spētu atkal atjaunoties. 

 

Vēl Valsts meža dienesta un Zemkopības ministrijas vadība lems par nepieciešamajiem mēriem. 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!