Šoferi: esi uzmanīgs uz ceļiem!

Sākums » Aktualitātes » 2014

Šoferi: esi uzmanīgs uz ceļiem!
Tuvojas alņu un staltbriežu riests, kas veicina meža dzīvnieku migrāciju, tas jo īpaši attiecināms uz aļņiem. Tādēļ esi uzmanīgs uz ceļiem!

18.08.2014.

Visi zīdītāji aizņemti galvenokārt ar rūpēm par pēcnācējiem, par ko tumšajā diennakts laikā, visbiežāk no rītiem, liecina, piemēram, vilcēnu vai veco vilku balsis. Plēsēju mazuļiem beidzas zīdaiņa periods, viņi pāriet uz vecāku sarūpēto gaļu. Tas rada papildus risku autovadītājiem – uz autoceļiem aizvien biežāk iet bojā zvēri, īpaši jaunie zvērēni.

 

Jaunā dzīvnieku paaudze parasti kopā ar kādu no vecākiem dodas izzināt pasauli, un daļa no lapsu, jenotsuņu, āpšu, ežu, caunu un citu zvēru mazuļiem uz autoceļiem tiek nobraukti, tik tikko pa īstam sākuši to iepazīt. Lielāku zīdītāju jaunuļi cieš mazāk – tos autovadītāji var ieraudzīt laicīgāk un censties izvairīties. Protams, ne jau tikai zvēri iet bojā kontaktos ar transporta līdzekļiem. Putniņu dēļ ne katrs šoferis veiks liekus manevrus, par abiniekiem, rāpuļiem nemaz nerunājot.

 

Papildus tam visam vēl tuvojas aļņu un staltbriežu riests, kas vēl vairāk veicina migrāciju. 

 

Aicinām autovadītājus būt vērīgiem un uzmanīgiem, īpaši krēslas stundās, kad dzīvās radības ir vēl grūtāk pamanīt – būs drošāk gan pašam braucējam, gan mazajiem mežu iemītniekiem, kas tikai nupat dibinājuši savas jaunās ģimenes. Kā arī ievērojiet uz ceļiem izliktās brīdinājuma zīmes par savvaļas dzīvnieku pārejām, jo tās uzliktas vietās, kur patiesi migrē dzīvnieki. 

 

Avots: LVM

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!