Staltbriežu teļu un govju medību termiņi

Sākums » Aktualitātes » 2014

Staltbriežu teļu un govju medību termiņi
VMD izdevis rīkojumu, kas pilnvaro virsmežziņus apzināt medību tiesību lietotājus, lemt par staltbriežu govju teļu medību termiņu izmaiņām.

04.07.2014.

Medību noteikumi paredz, ka gadījumā, ja konstatēti objektīvi apstākļi, Valsts meža dienests ir tiesīgs pieņemt lēmumu par zīdītāju medību termiņu maiņu, kā arī noteikt papildu ierobežojumus medību organizēšanai atbilstoši attiecīgās dzīvnieku populācijas stāvoklim, meteoroloģiskajiem apstākļiem un fenoloģiskajai situācijai, par minētajiem lēmumiem nekavējoties informējot medību tiesību lietotājus.

 

Tādēļ Valsts meža dienests virsmežziņiem uzdots apzināt medību tiesību lietotāju viedokli, izvērtēt lietderības apsvērumus dzīvnieku skaita noteikšanas teritoriālajās vienībās, pieļaujot iespēju, mainīt noteikto staltbriežu teļu un govju medību termiņu atbilstoši konstatētajiem objektīvajiem apstākļie, ar mērķi ierobežot dzīvnieku skaitu 2014./2015.gada medību sezonā. 

 

MK noteikumos noteiktais medību termiņš:

Staltbrieži (Cervus elaphus) – buļļi no 1.septembra līdz 31.janvārim, teļi (vecums līdz vienam gadam) un govis no 15.augusta līdz 31.decembrim.

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!