Vai “mednieku armija” gatava aizsardzībai?

Sākums » Aktualitātes » 2014

Vai “mednieku armija” gatava aizsardzībai?
Vairāk nekā 26 tūkstoši cilvēku, kuru rokās atrodas gandrīz 53 tūkstoši šaujamieroču, – tāda ir Latvijas mednieku armijas statistika.

16.05.2014.

"Latvijas Mednieku asociācija" ("LATMA") – valdes priekšsēdētāja vietnieks un izpilddirektors Haralds Barviks. Medniekus ar "kaut kādu aizsardzības spēku" viņš nesaistot kopā, un viens no iemesliem – vecums. "Vidējais mednieka vecums ir 54 gadi. Viņi nav nekādi indiāņi, kas var skraidīt apkārt, un vispār – neorganizēta ņemšanās un kara spēlēšana – tas ir vairāk no filmu sižetiem. Tas nav saistāms ar aizsardzību," nosaka H. Barviks, kura vadītā organizācija pārstāv aptuveni divus tūkstošus mednieku.

 

"LATMA" ir sabiedriska organizācija, kas darbojas pēc brīvprātības principa, uzsver biedrības līderis. "Tur ir visas tautības, ticības, pārliecības cilvēki, tāpēc nevaram runāt par kaut kādu konsolidētu un sistēmisku spēku ar militāru iespēju. Mednieki nav tam domāti un nav tam gatavi," pamato H. Barviks. Mūsdienās par vienīgo reālo veidu, kā mednieku organizācijas varētu dot savu ieguldījumu valsts aizsardzībai, viņš nosauc jauniešu iesaistīšanu medībās. "Jo agrāk viņi iesaistās, jo redzam, ka viņi izaug veselīgāki, spēcīgāki un gatavi aktīvajam dienestam."

 

Ar visu rakstu var iepazīties portālā LA.lv šeit! 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!