Varēs oficiāli likvidēt kurmjus

Sākums » Aktualitātes » 2014

Varēs oficiāli likvidēt kurmjus
Valdība akceptējusi interesantus grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā.

07.01.2014.

7.janvārī Ministru Kabinetā izskatīja Dzīvnieku aizsardzības likumu, ar kura grozījumiem kurmjus pasludinās par kaitēkļiem, kurus likumīgi varēs iznīcināt. Grozījums bija nepieciešams, jo līdz šim formāli likums paredzēja kurmju skaita ierobežošanas aizliegumu, jo kurmis nav grauzējs. 

 

Vēl izmaiņas attiecas uz Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi, precizējot tās funkcijas.

 

Pamatojoties uz Dzīvnieku aizsardzības likuma pārejas noteikumu 13.punktā noteikto, Ministru kabinetam līdz 2013.gada 30.jūnijam bija jāapstiprina Dzīvnieku aizsardzības ētikas padomes nolikums. Saskaņā ar Ministru prezidenta 2012.gada 19.maija rezolūciju Nr.56/D-939-jur, Zemkopības ministrijai sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju uzdots izvērtēt nepieciešamību precizēt sabiedrības līdzdalības mehānismus dzīvnieku aizsardzības jautājumu risināšanā.

 

Zemkopības ministrija 2013.gadā rīkoja vairākas sanāksmes, lai nodrošinātu minētās Ministru prezidenta rezolūcijas izpildi. Sanāksmēs piedalījās pārstāvji no organizācijām: nodibinājums „Dzīvnieka drauga fonds", biedrība „DzīvniekuSOS", biedrība „Dzīvnieku pansija „Ulubele"", biedrība „Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa", Latvijas Kinoloģiskā federācija, SIA „AB Grupa", Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Pārtikas un veterinārais dienests, Dabas aizsardzības pārvalde, Latvijas Veterinārārstu biedrība, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Biotehnoloģijas un veterinārmedicīnas zinātniskais institūts „Sigra", biedrība „Lauksaimnieku organizācijas sadarbības padome", Dzīvnieku aizsardzības ētikas padome, Rīgas Stradiņu universitāte, Latvijas Universitāte, biedrība „Dzīvnieku brīvība", Latvijas Aitu audzētāju asociācija, Latvijas Centrālā dzīvnieku aizsardzības biedrība, Latvijas Mednieku asociācija, Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs.

 

Tā kā sanāksmju laikā netika panākta vienošanās par iespēju Dzīvnieku aizsardzības ētikas padomei turpmāk darboties saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likumā noteiktajām funkcijām un ar esošo nosaukumu, nolemts izstrādāt grozījumus likuma 11.pantā, nosaucot padomi par Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi un precizējot tās funkcijas.

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!