Vienojas par kopīgu sadarbību

Sākums » Aktualitātes » 2014

Vienojas par kopīgu sadarbību
Vienojas par kopīgu sadarbību mežacūku skaita samazināšanai, lai mazinātu risku Āfrikas cūku mēra draudiem.

06.02.2014.

Vienojas par kopīgu sadarbību mežacūku skaita samazināšanai, lai mazinātu risku Āfrikas cūku mēra draudiem Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) speciālisti kopā ar Valsts meža dienesta (VMD), mednieku biedrību pārstāvjiem, Mežzinātnes institūta „Silava", Zemkopības ministrijas, VARAM un Aizsardzības ministrijas speciālistiem, turpināja diskusiju par profilaktiskajiem pasākumiem Āfrikas cūku mēra izplatības ierobežošanai.

 

Kā labākais šī brīža situācijas risinājums tika pieņemts lēmums par mežacūku populācijas samazināšanu, tādējādi mazinot risku Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatībai Latvijā. Sanāksmes gaitā visi tās dalībnieki atbalstīja viedokli par mežacūku skaita samazināšanas nepieciešamību, šajā sezonā pēc iespējas nomedījot visu pieļaujamo nomedīšanai plānoto skaitu – 66 000 dzīvnieku. Populācijas ievērojama skaitliskā samazināšana būtu labākais risinājums, lai samazinātu ĀCM izplatīšanās risku. Ja pieļaujamais nomedījamais mežacūku skaits kādā vietā tiks nomedīts, VMD pēc medību tiesību lietotāja pieprasījuma, izsniegs mežacūku medību atļaujas virs pieļaujamā nomedījamo mežacūku skaita 2013./2014. gada medību sezonā.

 

Kā liecina VMD informācija, tad iepriekšējās četrās medību sezonās vidēji nomedīts ap 60% no noteiktā pieļaujamā skaita (limita), kas reāli varētu būt viens no galvenajiem populācijas skaitliskās palielināšanas iemesliem. Laboratoriskajai izmeklēšanai, neskaitot pierobežas teritoriju, kur jau tiek veikta pastiprināta laboratoriskā kontrole, iesniedzamo nomedīto mežacūku paraugu skaits, sadarbībā ar VMD, tiks sadalīts atbilstoši konkrētās vietas populācijas lielumam un slimības izplatības riskam.

 

Kopējais izmeklējamo paraugu skaits šogad ir 3000. Par šo asins un orgānu paraugu iesniegšanu PVD medniekiem maksās 21,34 eiro. Mednieki PDV teritoriālajās struktūrvienībās var saņemt informāciju par nepieciešamo paraugu skaitu, teritorijām, paraugu iesniegšanas un apmaksas kārtību. Tāpat no nākamās nedēļas PVD teritoriālajās struktūrvienībās varēs saņemt arī iepakojamo materiālu, kas ir svarīgs faktors kvalitatīvu paraugu iesniegšanai laboratorijā.

 

Informāciju sagatavoja PVD

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!