VMD: Ja nomedī Sika briedi, var uzsākt kriminālprocesu

Sākums » Aktualitātes » 2014

VMD: Ja nomedī Sika briedi, var uzsākt kriminālprocesu
Lasītājs jautā - kā rīkoties, ja nomedīts Latvijai neraksturīgas sugas medījamais dzīvnieks?

25.09.2014.

Lasītājs jautā:

Jaunajos Medību noteikumos pie:

3.2. nelimitētie medījamie dzīvnieki:
3.2.15. Latvijas faunai neraksturīgās vai invazīvās sugas - Amerikas ūdeles (Mustela vison), jenotsuņi (Nyctereutes procyonoides), dambrieži (Dama dama), mufloni (Ovis orientalis), Sika brieži (Cervus nippon), jenoti (Procyon lotor), nutrijas(Myocastor coypus Molina), baibaki (Marmota bobak) - visu gadu, bet zeltainie šakāļi (Canis aureus) - no 15. jūlija līdz 31. martam.

 

Kā redzams, šajā noteikumā ir pievienotas daudzas jaunas sugas. Mani interesē konkrēti sika briedis - interese man radās apskatot nesen paziņu iegūtus ragus - spriežot mēc izskata tie ir sika brieža - nevis staltbrieža - arī izmērs par to liecina, vienīgi par plankumaino ādu nevaru apgalvot - mazums krustojums, bet iespējams mazss staltbriežu sugas pārstāvis.

 

Tad nu sāku prātot. Ja es esmu nomedījis sika briedi - biļete man viņam tak jāpilda nav - bet kā tad lai es pierādu varas pārstāvjiem vedot teiksim mašīnā, ka tas ir sika briedis nevis staltbriedis? Dambriedim, piemēram, ragus uzreiz var pazīt, bet kā būt šajā gadījumā - tie ir stipri līdzīgi - un, ja viņš ir nodīrāts.

 

Atbild Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis:

Savvaļā Latvijā Sika brieži nav sastopami. Cik mums ir zināms, tad tikai vienā gadījumā Lietuvas pierobežā konstatēts Sika briedis, kas bija izbēdzis no Lietuvā iežogotas teritorijas. Konkrētajā situācijā, ja rodas šaubas par nomedītā dzīvnieka piederību konkrētajai sugai. Ja  tiks pieņemts, ka nomedīts staltbriedis un nomedītais dzīvnieks izņemts kā lietiskais pierādījums. Tiks uzsākts kriminālprocess, kura ietvaros visticamāk nāktos veikt DNS testu.

 

Nevajadzētu paļauties, ka tagad visi staltbrieži pēkšņi kļūs par Sika briežiem. Jautājumos, kas saitīti ar dabas resursu aizsardzību un izmantošanu darbojās princips-jebkuru šaubu gadījumos, tiek pieņemts pats negatīvākais lēmums.

Komentāri

gudrītis, 25.09.2014
Vai patiesi? Un kā Valters rīkojās tad, kad viņa čoms nomedīja zeltaino šakāli (vēl ilgi pirms šīs sugas ielikšanas Medību noteikumos)??? Bija krimināllieta? Bija „pats negatīvākais lēmums”?
Viens likums, viena taisnība visiem – ha!?!?!?! es aicinu būt konsekventiem pret visiem vienādi un neizmantot varu ļaunprātīgi. Diemžēl ne visi iztur pārbaudi ar varu …

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!