VMD: Katram savs pārskats

Sākums » Aktualitātes » 2014

VMD: Katram savs pārskats
Valsts meža dienests atgādina medniekiem par prasībām, kuras medību procesā jāievēro, lai medību prieks nepārvērstos par vilšanos tikai savas nezināšanas vai neuzmanības dēļ.

15.09.2014.

Katrs medību dalībnieks ir atbildīgs par drošības prasību un medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu. Medībās jāievēro visas Medību likumā noteiktās prasības, arī tās, kas attiecas uz mākslīgās gaismas avotu izmantošanu.


Dabā patlaban pilnā sparā ir aļņu un staltbriežu riests, tāpēc ir saprotama vēlme, ka mednieki intensīvi cenšas iegūt kārotās trofejas. Šajā laikā no medījamiem dzīvniekiem drīkst medīt arī stirnas, mežacūkas, vilkus, āpšus, bebrus, lapsas, Amerikas ūdeles un jenotsuņus.


Medniekiem jāatceras, ka Medību likumā ir teikts, ka nakts redzamības tēmēkļus ar elektronisko palielinājumu vai attēla pārveidošanu, mākslīgos gaismas avotus vai pusautomātiskus šaujamieročus, kuru patrontelpas un magazīnas (patronu padošanas mehānisma) kopējā ietilpība ir lielāka par trim patronām, ir atļauts izmantot TIKAI meža cūku, lapsu un jenotsuņu medībās.


Gadījumā, ja individuālajās medībās mednieks lieto iepriekš minētos medību līdzekļus un rīkus, viņa pienākums ir pirms medībām aizpildīt pārskatu, kas medību laikā atrodas pie viņa. Medību pārskatā jānorāda mednieka vārds, uzvārds, medījamā dzīvnieka suga, kuru plānots medīt, medību sākuma un beigu laiks. Katrs medību dalībnieks pats /individuāli/ ir atbildīgs par drošības prasību un medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu un individuālajās medībās medniekam ir saistoši medību vadītāja pienākumi, līdz ar to medību pārskats jāaizpilda KATRAM INDIVIDUĀLO MEDĪBU DALĪBNIEKAM ATSEVIŠĶI. Ja šie nosacījumi netiek ievēroti, mednieka darbības var tikt klasificētas kā nelikumīgas medības.


Medības ar ieročiem diennakts tumšajā laikā, kas sākas divas stundas pēc saulrieta un beidzas divas stundas pirms saullēkta, ir atļautas tikai no dabiska vai mākslīga paaugstinājuma, kura stāvēšanas vai sēdēšanas platforma nav zemāka par 2,5 metriem un dod iespēju veikt šāvienu uz leju. Paaugstinājumu drīkst neizmantot aļņu buļļu un staltbriežu buļļu medībās laikposmā no 1. septembra līdz 15. oktobrim.


Savukārt mākslīgās gaismas avotu vai nakts redzamības tēmēkli, kā jau minēts, medībās drīkst izmantot TIKAI medījot meža cūkas, lapsas un jenotsuņus un TIKAI atrodoties uz dabiska vai mākslīga paaugstinājuma, kura stāvēšanas vai sēdēšanas platforma nav zemāka par 2,5 metriem un dod iespēju veikt šāvienu uz leju.


Nevajadzētu aizmirst, ka limitētā medījamā dzīvnieka pārvietošana no vietas, kur tas nomedīts, vai ievainota limitētā medījamā dzīvnieka izsekošana, ja nav aizpildīta medību atļauja, ir kvalificējamas kā nelikumīgas medības.


Jāatceras, ka izmantotās medību atļaujas, tāpat kā līdz šim, ir jāiesniedz Valsts meža dienestā mēneša laikā pēc medībām.

Komentāri

Admins, 23.09.2014
Valts meža dienesta atbilde Janis:
„Dzinējmedību pārskatā un pārskatā par šaujamieroča nodošanu citam medniekam drīkst būt vairāki medību dalībnieki.”
Atgādinājumam: Medību noteikumi paredz, ka „Aizliegts: 91.2. piedalīties medībās ar lietošanā saņemtu ieroci, ja tā nodošana un saņemšana nav reģistrēta šo
noteikumu 26. punktā noteiktajā kārtībā un ja ieroča īpašnieks nepiedalās šajās medībās;”
Janis, 23.09.2014
Sveiki, man sekojošs jautājums. Individuālajās medībās medījam ar nakts redzamības optiku likumā atvelētos medījamos dzīvniekus, kā aizpildīt pārskatu, ja ierocis tiek nodots citam medniekam, kas arī piedalās konkrētajās medībās?
admins, 17.09.2014
Valsts meža dienesta abilde: Tieši tā arī ir – uz viena INDIVIDUĀLO medību pārskata vairākus medniekus nedrīkst rakstīt, jo - individuālajās medībās pārskats jāaizpilda tikai gadījumos, kad tiek izmantoti ierobežoti izmantojamie medību līdzekļi, un pārskata mērķis ir nofiksēt viena konkrēta mednieka atbildību par šo ierobežoti izmantojamo medību līdzekļu atbilstošu lietošanu. Otrkārt, kāpēc gan kādam citam medniekam ar savu parakstu būtu jāatbild par otra (trešā, ceturtā, piektā ..) individuālo medību dalībnieka darbībām? Līdz ar to, šobrīd medību noteikumi nosaka, ka „50. Individuālajās medībās medniekam ir saistoši medību vadītāja pienākumi.” Tas, protams, neaizliedz kādam uzņemties vadīt/organizēt medību norisi, kā procesu, bet juridiski atbildīgs par savām darbībām vienalga būs katrs mednieks pats. P.S. Dzinējmedību pārskatā un pārskatā par šaujamieroča nodošanu citam medniekam drīkst būt vairāki medību dalībnieki. P.P.S. Ja kāds individuālo medību dalībnieks neprot vai nespēj aizpildīt medību pārskatu, bet tomēr vēlas medīt ar ierobežoti izmantojamiem medību līdzekļiem ... tad jālūdz kolēģiem palīdzība „rakstu darbos” un pašam atliks tikai parakstīties!
Gatis, 17.09.2014
Kā to saprast katram jaaizpilda pārskats? Vai tad uz viena pārskata vairākus medniekus nedrīkst rakstīt?

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!