Zeltainais šakālis Latvijā

Sākums » Aktualitātes » 2014

Zeltainais šakālis Latvijā
Nesen izskanējušas ziņas par to, ka zeltainais šakālis nomedīts Latvijā. Izrādās, ka tas nav bijis vienīgais gadījums. LATMA saņem ziņas par zeltainā šakāļa novērojumiem.

20.03.2014.

LATMA saņēma kādu epasta vēstuli, kurā tās autore stāsta par to, kā pirms pāris gadiem starp Ikšķili un Tīnūžiem novērojusi zeltaino šakāli. Ivanda raksta:

 

"Vēlējos paziņot, ka redzēju šakāli starp Ikšķili un Tīnūžiem, kur dzīvoju. Tas bija 2012.gada vasarā. Dzīvojam netālu no meža. Vasaras vakarā pastaigājos, krēsloja, nejauši satikāmies. Biju tādā vietā, kur šakālis mani iepriekš redzēt nevarēja un arī sadzirdēt nevarēja. Šakālis snaikstījās gar augļu kociņiem. Ieraugot mani, sabijās un momentā aizbēga. Kažoks bija tumši pelēcīgs ar sudrabainiem plankumiem. Garām kājām, tāds nedaudz pakāmējis. Vidēja auguma. Pēc "mīkstās" gaitas un izskata sapratu, ka šādu zvēru iepriekš Latvijā neesmu redzējusi. Mājiniekiem stāstīju, ka redzēju dīvainu zvēru, kāds Latvijā nedzīvo - ne suns, ne lapsa. Protams, ka viņi neticēja, mēģināja apgalvot, ka redzēju suni vai lapsu. Lapsas mums šajā apvidū bija biežas viešņas, kad vēl nebija sēta ap māju, pat dienas laikā staigāja pie mājas. Bet šim dzīvniekam nebija rudās krāsas (vismaz ne izteikti, cik nu pustumsā spēju pamanīt) un kuplās lapsas astes. Sunim, savukārt, nav tik mīksta gaita, kā arī suns tik paniski neizbīstas, ieraugot cilvēku. Tā izbīstas tikai meža zvērs.


Nezinu, vai tas ir saistīts ar šakāļiem, bet kopš tā laika neesmu redzējusi stirniņas pie meža, arī zaķi pazuduši. Agrāk šie dzīvnieki bija bieži redzami.


Tikai tad, kad ieraudzīju rakstus par šakāļu ienākšanu Latvijā, man beidzot atausa gaisma, ka redzētais dzīvnieks bija šakālis. Doma par redzēto dzīvnieku man nedeva mieru visu šo laiku. Par šakāli neiedomājos, jo nezināju, ka šie dzīvnieki varētu būt atnākuši tik tālu."

 

Grūti spriest par to, vai redzētais tiešām bijis šakālis, bet joprojām nav saņemti rezultāti no Tartu, kur pēta nomedītā dzīvnieka gēnus. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilde: http://bioexpedition.com/golden-jackal/

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!