Āfrikas cūku mēris turpina izplatīties

Sākums » Aktualitātes » 2015

Āfrikas cūku mēris turpina izplatīties
Lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību, prasība meža izstrādātājiem, kuri veic darbus Āfrikas cūku mēra skartajās meža platībās – pirms tehnikas pārvietošanas uz citu meža masīvu, jāveic traktoru ritošās daļas dezinfekcija.

24.03.2015.

Marta sākumā tika apstiprināts jauns Āfrikas cūku mēra uzliesmojums Limbažu novada Umurgas pagastā, slimība tika konstatēta piecām mirušām mežacūkām, ārpus iepriekš noteiktajām inficētajām teritorijām, aptuvenu 40 kilometru attālumā no agrāk atklātajiem Āfrikas cūku mēra gadījumiem Burtnieku novadā. Pārtikas un Veterinārā dienesta speciālisti ir konstatējuši, ka meža masīvā, kurā tika atrasta Āfrikas cūku mēra klātbūtne, tiek veikta mežizstrāde.

 

Veicot Āfrikas cūku mēra iespējamo izplatīšanās cēloņu izmeklēšanu, šajā gadījumā kā viens no iespējamiem slimības pārneses veidiem netiek izslēgts arī vīrusa mehāniska pārnese ar netīru mežizstrādēs traktortehniku no inficētajām teritorijām.

 

Lai turpmāk mazinātu Āfrikas cūku mēra izplatīšanās riskus un izslēgtu šos riskus pavisam – meža izstrādātājiem ir jāievēro prasība, ka pirms meža traktortehnikas pārvešanas uz citu meža izstrādes vietu, jāveic tehnikas ritošās daļas mazgāšana un dezinfekcija ar līdzekļiem, kas inaktivē Āfrikas cūku mēra vīrusu.

 

Dezinfekcijas līdzekļi Halamid, Intra Care - IntraMulti - Des GA un Virkon S ir paredzēti arī cūku Āfrikas mēra vīrusu iznīcināšanai un der gan lietošanai dzīvnieku novietnēs, gan transportlīdzekļu dezinfekcijai, lopkopības ekipējuma un arī kāju vannām (apavu dezinfekcijai). Tie ir pieejami dažādās formās: pulverveida, šķidrā veidā, izsmidzināmi, gan arī kā putas, ir efektīvi jebkurā temperatūrā, organisko vielu klātbūtnē, arī cietā (jūras) ūdenī, droši ekipējumam, draudzīgi videi un dzīvniekiem.

 

Informācija, kur un kā iespējams iegādāties dezinfekcijas līdzekļus atrodama Pārtikas un veterinārā dienesta mājas lapā - spied šeit! 

 

Darīsim visu, kas ir mūsu spēkos, lai maksimāli ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību!

 

Valsts meža dienests atgādina – ja mežacūka tiek nomedīta vai atrasta Āfrikas cūku mēra karantīnas teritorijā, medniekam vai mežacūkas atradējām obligāti jāinformē Pārtikas veterinārā dienesta teritoriālā pārvalde, kur gadījums konstatēts vai jāinformē veterinārārsts, kurš ņem laboratoriskos paraugus izmeklēšanai.

 

Avots: PVD

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!