Apstiprināti jauni ĀCM gadījumi mežacūkām Limbažu novadā

Sākums » Aktualitātes » 2015

Apstiprināti jauni ĀCM gadījumi mežacūkām Limbažu novadā
Pārtikas un veterinārais dienestsinformē, ka Limbažu novada Umurgas pagasta mežu masīvā 5 atrastajām meža cūkām saņemto laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina ĀCM vīrusu.

06.03.2015.

ĀCM turpina izplatīties: apstiprināti jauni gadījumi meža cūkām Limbažu novada Umurgas pagastā.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka Limbažu novada Umurgas pagasta mežu masīvā 5 atrastajām meža cūkām saņemto laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu.

 

Līdz šim ĀCM vīruss meža cūkām Limbažu novada Umurgas pagastā nebija konstatēts. PVD atgādina: ja meža cūka tiek nomedīta vai atrasta ĀCM karantīnas teritorijā, medniekam vai meža cūkas atradējām obligāti jāsazinās ar PVD teritoriālo pārvaldi, kur gadījums konstatēts, vai veterinārārstu, kurš ņem laboratoriskos paraugus izmeklēšanai. Informāciju par ierobežojumiem konkrētai teritorijai var uzzināt PVD mājas lapā www.pvd.gov.lv, interaktīvajā kartē „Cūku (t.sk. nomedīto meža cūku) un to produkcijas pārvietošanas ierobežojumi ĀCM skartajās teritorijās".

 

Tāpat izvērtējot situāciju un tuvojoties pavasarim, PVD aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādejādi pasargātu savus dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā. Šogad ĀCM vīruss konstatēts 72 meža cūkām 10 novados un 20 šo novadu pagastos.

 

Avots: PVD

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!