Atļauts medībās lietot trokšņu slāpētājus

Sākums » Aktualitātes » 2015

Atļauts medībās lietot trokšņu slāpētājus
Š.g. 19.martā Saeima pieņēma grozījumus Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā, kas medībās atļauj izmantot trokšņu slāpētājus garstobru vītņstobru ieročiem.

14.04.2015.

Saskaņā ar grozījumiem, trokšņu slāpētājus drīkst izmantot visos medību veidos, ja šauj ar garstobra vītņstobru ieroci. Ierobežojumi attiecas uz atļautajiem ieroču kalibriem. 

 

Grozījumi Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā pieņemti šādā redakcijā:

Grozījumi Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā

 

Izdarīt Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā (Latvijas Vēstnesis, 2010, 183.nr.; 2011, 112.nr.; 2012, 18.nr.; 2013, 128.nr.; 2014, 38.nr.) šādus grozījumus:

 

1. Papildināt 10.pantu ar 5.1 daļu šādā redakcijā:

"(51) Šā likuma 9.panta trešajā daļā minēto šāviena trokšņa slāpētāju (klusinātāju) un ar tiem aprīkotu šaujamieroču iegādāšanās, glabāšanas un izmantošanas aizliegumi neattiecas uz garstobra-vītņstobra šaujamieroču īpašniekiem, ja šāviena trokšņa slāpētājs (klusinātājs) ir rūpnieciski ražots un neslāpē šāviena troksni vairāk par 70 procentiem. Šāviena trokšņa slāpētāju (klusinātāju) aizliegts izmantot garstobra-vītņstobra šaujamieročiem ar kalibru līdz 5,6 milimetriem, kuriem tiek izmantota munīcija ar apmales kapselēm, kā arī tad, ja šāviena izdarīšanai tiek izmantota munīcija ar samazinātu šaujampulvera daudzumu."

 

2. Papildināt 22.pantu ar 7.1 daļu šādā redakcijā:

"(71) Personām, kurām medību un sporta lietojumam reģistrēti garstobra-vītņstobra šaujamieroči, izņemot garstobra-vītņstobra medību šaujamieročus ar kalibru līdz 5,6 milimetriem, kuriem tiek izmantota munīcija ar apmales kapselēm, ir tiesības iegādāties rūpnieciski ražotus šāviena trokšņa slāpētājus (klusinātājus), kuri neslāpē šāviena troksni vairāk par 70 procentiem, tos glabāt, pārvadāt un izmantot medībās, treniņšaušanā un sporta sacensībās."

 

3. Papildināt 23.pantu ar 6.1 daļu šādā redakcijā:

"(61) Juridiskajām personām, kas saņēmušas pašvaldības atļauju 2. vai 3.kategorijas šautuves (šaušanas stenda) darbībai un Valsts policijas izsniegtu ieroču glabāšanas atļauju, ir tiesības iegādāties rūpnieciski ražotus šāviena trokšņa slāpētājus (klusinātājus), kuri neslāpē šāviena troksni vairāk par 70 procentiem, tos glabāt un izmantot savā darbībā."

 

4. Aizstāt 25.panta otrajā daļā vārdus "Nacionālo bruņoto spēku, Latvijas Bankas Aizsardzības pārvaldes" ar vārdiem "Nacionālo bruņoto spēku, Rekrutēšanas un jaunsardzes centra, Latvijas Bankas Aizsardzības pārvaldes".

 

5. Izteikt 29.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Valsts policija Ministru kabineta noteiktajā kārtībā dienesta lietošanai:

1) veido ieroču kolekciju salīdzinošās izpētes vajadzībām, apkopojot tajā ieročus, kas iegādāti vai dāvināti, konfiscēti vai atsavināti, ieskaitot pašizgatavotus, nelikumīgi pārveidotus vai aizliegtus ieročus;

2) veido to Latvijā reģistrēto vītņstobra šaujamieroču (izņemot Nacionālo bruņoto spēku šaujamieročus) ložu un čaulu kontrolkolekciju, kuru kalibrs nav lielāks par 12,7 milimetriem (0,5 collām);

3) var veidot Latvijā klasificēto šaujamieroču un munīcijas (izņemot Nacionālo bruņoto spēku šaujamieročus un munīciju) paraugu kolekciju."

 

6. Papildināt 41.panta pirmo daļu pēc vārdiem "munīcijas sastāvdaļu" ar vārdiem "vai šāviena trokšņa slāpētāju (klusinātāju)".

 

7. Papildināt 42.panta sesto daļu ar vārdiem "un šāviena trokšņa slāpētājus (klusinātājus)".

 

8. Papildināt 45.panta pirmās daļas 2.punktu pēc vārda "munīcijas" ar vārdiem "šo priekšmetu sastāvdaļu".

 

Likums Saeimā pieņemts 2015.gada 19.martā.

Valsts prezidenta vietā
Saeimas priekšsēdētāja I.Mūrniece

Rīgā 2015.gada 31.martā

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!