EK priekšlikumi grozījumiem Šaujamieroču direktīvā

Sākums » Aktualitātes » 2015

EK priekšlikumi grozījumiem Šaujamieroču direktīvā
Eiropas Komisija ir izstrādājusi priekšlikumus grozījumiem Šaujamieroču direktīvā, aizbildinoties ar nesenajiem terora aktiem.

09.12.2015.

Eiropas Komisija:

Iedzīvotāju un uzņēmumu drošība ir viens no galvenajiem šīs Komisijas rūpju objektiem. Ja šaujamieročus izmanto smagiem noziegumiem un organizētā noziedzība un teroristu organizācijas, tas var nodarīt milzīgu kaitējumu sabiedrībai, kā pagātnē esam vairākkārt pieredzējuši, jo īpaši uzbrukumos, kas notika Parīzē un Kopenhāgenā.

 

Nesen koordinētu teroristu uzbrukumu sērijā 2015. gada 13. novembrī Parīzē gāja bojā vairāk nekā 120 cilvēku.

Šie traģiskie notikumi1 skaidri pierāda daudzdimensiju draudus, ko rada organizētā noziedzība, un tie ir parādījuši, kāpēc mums jāturpina stiprināt cīņa pret šaujamieroču nelikumīgu tirdzniecību, izmantojot koordinētu un saskaņotu pieeju. Kopēja Eiropas atbildība par terorisma un pārrobežu noziedzības apkarošanu tika uzsvērta arī priekšsēdētāja Junkera politikas pamatnostādnēs.

 

Uz civilam lietojumam paredzēto šaujamieroču iegūšanu, glabāšanu un importu/eksportu attiecas visaptveroši ES reglamentējošie noteikumi, kas izklāstīti Direktīvā 91/477/EEK, kura grozīta ar Direktīvu 2008/51/EK.
Eiropas Savienības iedzīvotāji paļaujas uz valstu valdībām un ES iestādēm, ka tās nodrošinās viņu drošību. Šajā sakarā ir svarīgi nekavējoties rīkoties, nostiprinot spēkā esošos noteikumus par piekļuvi šaujamieročiem un to tirdzniecību.

 

Ar priekšlikumiem var iepazīties šeit! 

 

LATMA uzsver, ka šos priekšlikumus neatbalsta, ko kopā ar FACE iesaistās visos iespējamos pasākumos, lai šo priekšlikumu virzību apturētu. 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!