FACE: EK priekšlikums veicina neilgstpējīgu resursu izmantošanu

Sākums » Aktualitātes » 2015

FACE: EK priekšlikums veicina neilgstpējīgu resursu izmantošanu
Eiropas Komisija prezentējusi jaunu priekšlikumu par aizliegumu tirgoties ar roņu izcelsmes produktiem, kas nomedīti ES.

02.03.2015.

Eiropas Komisija izstrādājusi priekšlikumu, kas aizliedz tirdzniecību ar produktiem, kas iegūti no roņiem, kas nomedīti ES ūdeņos. Vienlaikus priekšlikums padara vienkāršāku šo pašu produktu importēšanu ES no Kanādas, kur roņus medī vietējie iedzīvotāji inuīti. Šis priekšlikums rada bīstamu precedentu attiecībā uz ilgtspējīgu medīšanu un dabas resursu izmantošanu. Priekšlikums veicina roņu medības ES ūdeņos, vienlaikus ierobežojot roņu izcelsmes produktu izmantošanu. Šis priekšlikums var radīt arī negatīvu ietekmi uz ES zivju krājumiem. Šis priekšlikums it kā ir balstīts uz 2014.gada maija ziņojumu, ko izstrādājusi Pasaules tirdzniecības organizācija (PTO).

 

PTO gan nekādā veida nav spiedusi ES pieņemt šo aizliegumu. Pretēji gan, PTO patiesībā atbalsta šādu produktu tirdzniecību, ja vien tas nepamatoti nediskriminē citas valstis. 

 

ES roņus medī ar nolūku ilgtspējīgi apsaimniekot jūras resursus, lai samazinātu postījumus zivsaimniecībai. 2012.gadā Eiropas Parlaments savā rezolūcijā aicināja EK pieņemt mērus, lai mazinātu negatīvo roņu ietekmi uz zivju resursiem. To ņemot vērā, lieli nomedīšanas apjomi ir noteikti valstīs, kur roņu medības ir atļautas. 

 

Zviedrijas pārstāvji norāda, ka savā valstī viņi medī ap 300 roņu, Somijā šis skaitlis ir divas reizes lielāks. Eiropas Komisijas priekšlikums ir ļoti pretrunīgs, jo aizliedz iespēju nomedītos roņus izmantot, proti, lielu daļu izmanto paši mednieki, bet daļu arī pārdod, jo savādāk gaļa būtu vienkārši jāizmet. Šai tirdzniecībai nav nekāda komerciāla pamata, un tā kalpo, lai palīdzētu labāk apsaimniekot jūras resursu. Ja priekšlikums tiks atbalstīts, tad tas radīs precedentu, kas var apdraudēt arī citu dzīvnieku sugu medības. 

 

Avots: FACE

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!