Igaunijā notiek konferenca par Āfrikas cūku mēri

Sākums » Aktualitātes » 2015

Igaunijā notiek konferenca par Āfrikas cūku mēri
Igaunijas koleģi ir satraukušies par to, ka Latvijā ĀCM tiek kontrolēts efektīvāk.

31.08.2015.

LATMA pārstāvis 31.augustā Tartu (Igaunija) piedalījās konferencē par Āfrikas cūku mēri, kā arī prezentēja Latvijas mednieku viedokli attiecībā uz šīs slimības apkarošanu.

 

Interesanti, ka Igaunijā pavisam nesen ir atļautas dzinējmedības ar suņiem, bez ierobežojumiem visu gadu. Igaunijā situācija ir mazliet atšķirīga, jo visa valsts teritorija atrodas jau inficētajās zonās, kamēr Latvijā vēl Kurzeme un Zemgale uzskatāma par brīvu no infekcijas. Savukārt attiecībā uz piebarošanu, Igaunijā ir daudz stingrāki noteikumi, jo vienā vietā nedrīkst izbērt vairāk par 10 kg barības. Tomēr pētnieki uzsver, ka piebarošanas pārtraukšana var radīt nekontrolējamas izmaiņas mežacūku uzvedībā, kas radīs negatīvu efektu.

 

LATMA pārstāvis savā prezentācijā uzsvēra, ka nepieciešama aktīvāka sadarbība starp medniekiem un atbildīgajām institūcijām, ka soda sankcijas neveido partnerattiecības, bet gan rada pretestību. LATMA uzsver, ka dzinējmedības Latvijā būtu šajā sezonā atļaujamas, jo šis ir viens no efektīvākajiem medību veidiem, kā samazināt dzīvnieku skaitu. 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!