Izstrādā grozījumus Medību likumā

Sākums » Aktualitātes » 2015

Izstrādā grozījumus Medību likumā
Zemkopības ministrija pēc Eiropas Komisijas rekomendācijām izstrādā grozījumus Medību likumā.

11.11.2015.

Grozījumu galvenais mērķis ir panākt, ka mežacūku medības ir atļautas lielākajā daļā Latvijas - iecirkņos, kas ir vismaz 200 ha lieli, savukārt "baltos pleķus" plāno pievienot blakus esošajiem kolektīviem. Pagaidām grozījumi ir tikai projekta līmenī un to redakcija var mainīties jebkuru brīdi. 

 

Haralds Barviks komentē, ka šie grozījumu ir pašu mednieku vieglprātīgās attieksmes sekas. Eiropas Komisijas un arī Ministru kabineta uzstādījums bija samazināt mežacūku skaitu, ko atbalsta arī medniekus pārstāvošās nevalstiskās organizācijas. Valsts meža dienesta uzskaite liecina par pretējo - Kurzemē un Zemgalē pagājušā medību sezonā mežacūku skaits nav samazinājies. "Mēs varam atviegloti uzelpot par to, ka šie ir tikai ziediņi, situācija varēja būt ļaunāka. Grozījumi tiek definēti kā pārejas noteikumi, kas būs spēkā līdz 2020.gadam, vai līdz brīdim, kad mežacūku skaits būs pietiekami samazināts," skaidro Haralds Barviks. "Eiropas Komisija prasa rezultātu, mums tādu nav!"

 

Ja likuma grozījumi tiks pieņemti, tiek lēsts, ka kopējās medību platības varētu palielināties par 1,4 ha. Tā kā ir izskanējušas bažas par to, ka grozījumu rezultātā varētu tikt sašķelti lielie medību iecirkņi, no LMS izskanējis priekšlikums, ka atļauja medīt mežacūkas iecirkņos, kas lielāki par 200 ha, varētu attieksties uz medību tiesību lietotājam, kura reģistrētais medību iecirknis reģistrēts līdz 01.11.2015. Grozījumi attieksies tikai un vienīgi uz mežacūku medībām. 

 

Haralds Barviks atgādina, ka grozījumi ir tikai sākuma stadijā, un kā LMS, tā arī LATMA aktīvi piedalās tā izstrādē. 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!