Jaunas platības, kur ir ierobežojumi medību organizēšanā

Sākums » Aktualitātes » 2015

Jaunas platības, kur ir ierobežojumi medību organizēšanā
Sakarā ar jauniem ĀCM gadījumiem, nosaka papildus ierobežojumus medību organizēšanā.

17.01.2015.

Ņemot vērā konstatētos jaunus Āfrikas cūku mēra saslimšanas gadījumus mežcūku populācijā, Āfrikas cūku mēra riska zonā tiek noteiktas jaunas teritorijas, kurās stājas spēkā papildu ierobežojumi medību organizēšanā 2014./2015. gada medību sezonā.


Papildus četru pagastu – Kocēnu novada Bērzaines, Kocēnu un Zilākalna pagastu un Mazsalacas novada Sēļu pagasta medību platībās nav atļauts medībās izmantot šķirnes medību suņus, izņemot gadījumus, kad ar šķirnes medību suni tiek medīts alās vai šķirnes medību suns pavadā tiek izmantots ievainota dzīvnieka atrašanai.

 

Savukārt medības ar dzinējiem vai traucēšanu nav atļautas vēl 12 riska zonā esošajās pagastu medību platībās – Dienvidlatgales virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Vārkavas un Aizkalnes pagastā, Ziemeļaustrumu virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Ziemeru pagastā un Ziemeļvidzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Ipiķu, Lodes, Vilpulkas, Sēļu, Vecates, Matīšu, Bērzaines, Zilākalna un Kocēnu pagastā.

 

Tiem, kas piedalās medībās, jāatceras, ka jāievēro nomedīto mežacūku pirmapstrādes prasības un biodrošības prasības. Jāsavāc un jāiznīcina medījuma blakusprodukti, pēc medībām jānotīra un jādezinficē medību drēbes, naži, automašīnas u.c. aprīkojums. ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem.

 

Līdz šim kopumā Āfrikas cūku mēris Latvijā ir konstatēts 219 mežacūkām 34 pagastos un 13 skartajos novados. Pirmais gadījums, kad Latvijā tika konstatēta Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtne, bija 2014. gada 26. jūnijā trim mežacūkām netālu no Baltkrievijas robežas

 

Konstatējot jaunus Āfrikas cūku mēra saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā, rīkojums par ierobežojumiem medību organizēšanā var tikt grozīts, nosakot papildus medību platības, kurās noteikti ierobežojumi.

 

Avots: VMD

 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!