LATMA aktualitātes novembrī

Sākums » Aktualitātes » 2015

LATMA aktualitātes novembrī
LATMA novembrī Ir trīs galvenie darbības virzieni.

23.10.2015.

Turpinās darbs ar Valsts meža dienestu un Pārtikas un veterināro dienestu Āfrikas cūku mēra ierobežošanā un apkarošanā. Sabiedrības izglītošanas nolūkā novembrī, Kurzemē un Zemgalē norisināsies semināri medību kolektīvu vadītājiem, ko organizē Latma, sadarbībā ar PVD un vietējām pašvaldībām.

 

Protams, šajos pasākumos varēs piedalīties arī ierindas mednieki, kurus šī tēma interesē. Klausītājiem un speciālistiem paredzēts sniegt kopējo ieskatu situācijā, pastāstīt par slimības izplatības dinamiku, kā arī aplūkot iespējamos nākotnes scenārijus. Pie kam iecerēts runāt kā par pozitīvāko variantu un iespējami sliktāko situācijas attīstību, tā arī par atbilstošu mednieku rīcību, lai nepieļautu infekcijas izplatīšanos ārpus teritorijas, kur tā ir šobrīd. Viena no semināru tēmām būs biodrošības prasības medībās un pēc tām, kā arī dotajā momentā visaktuālākais, proti, mežacūku skaita samazinājums. Populācijas sarukšana ir obligāti jāpanāk, taču, diemžēl tas nenotiek. Semināros tiks runāt par to, kā tas panākams un, kāda nozīme ir mežacūku blīvumam slimības izplatības ierobežošanā.

 

LATMA sākusi gatavošanos nākamā gada mednieku svētkiem Minhauzens 2016. Šogad pasākums piedzīvos izmaiņas. Ja šogad programma tika paplašināta, tad nākamajā gadā to iecerēts intensificēt, proti, iecerēts aizpildīt diezgan ilgo pauzi starp mednieku sacensībām pirmajā dienā un vakara pasākumiem. Pie tam ir plāns rīkot spēles ne tikai medniekiem, bet arī citiem svētku apmeklētājiem.

 

LATMA piedalīsies arī medību noteikumu un ieroču likuma kodifikācijā (pārkāpumu un sodu definēšana). Pagaidām nav skaidrs, kad tas notiks, bet jau tuvākajā laikā iecerēts papildināt šos normatīvos aktus ar soda mēru sarakstu. Nākotnē medniekam nebūs jāmeklē pa visiem likumiem informācija par sodiem, bet jau medību noteikumos skaidri un gaiši tiks pateikts, kāds sods par kādu pārkāpumu pienāksies. Visa šī informācija tiks pausta vieglā, saprotamā formā. Darbs pie šīs ieceres jau notiek un turpināsies arī tuvākajos mēnešos.

 

Sagatavos žurnāla Medības novembra numuram. 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!