Maltā saglabās pavasara medības

Sākums » Aktualitātes » 2015

Maltā saglabās pavasara medības
Maltā tika rīkots referendums par pavasara medību saglabāšanu. Mednieki ieguvuši uzvaru.

12.04.2015.

Nelielajā ES dalībvalstī Maltā referendumā iedzīvotājiem bija jābalso par to, vai saglabāt pavasara putnu medības. Jau vairākus gadus Birdlife International Maltas pārstāvis ir centies aizliegt šo putnu medību veidu. Maltas mednieki uzvarēja Eiropas tiesā, jo saskaņā ar Putnu Direktīvas 9.panta izņēmumu Maltā vienkārši nav citu iespēju medīt putnus. Maltas mednieku pārstāvošās organizācijas vadītājs Džo Periči Kalcione norādījis, ka ir sajūsmā par iznākumu.

 

Savukārt medību pretinieki norāda, ka nākotnē cīņa par medību aizliegumu būs grūta. Viņi iebilst pret regulēto paipalu un parastās ūbeles medībām. Viņi norāda, ka kopš 1980.gadiem parasto ūbeļu skaits samazinājies par 77 %, savukārt mednieki uzstāj, ka medību tradīcijas šajā zemē būtu saglabājamas. Medību pretinieki uzstāj, ka daži mednieki pārkāpjot noteikto medību sezonu un nodarbojas ar nelikumīgām aizsargājamo putnu sugu medībām laikā, kad putni pāri Maltai migrē uz Eiropu. 

 

Referencumā varēja piedalīties 340 tūkstoši pilsoņu. Par medību saglabāšanu bija 50,44 %, bet pret - 49,56 %.

 

Mūsu medniekiem gan jāsaprot, ka Maltas medniekiem ir tiesības putnus medīt pavasarī tikai vienai apsvēruma dēļ - viņiem nav vietējo medījamo putnu un dzīvnieku sugu. Viņiem medīt iespējams tikai divas reizes gadā - pavasara un rudens migrāciju laikā. Šādā gadījumā putnu medības pavasarī Putnu direktīva paredz izņēmuma kārtā. 

 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!