Medību torņi - veiksmīgi apgūti līdzekļi no ES

Sākums » Aktualitātes » 2015

Medību torņi - veiksmīgi apgūti līdzekļi no ES
Kā veiksmīgi apsaimniekot savas medību platības, kā ierīkot barotavas, kā uzbūvēt novērošanas un medību tornīšus, un pats galvenais, kā un kur iegūt līdzekļus, lai šo visu īstenotu?

10.09.2015.

Domāju, ka šis ir jautājums, kurš nomoka daudzus medību kolektīvus. Un atbilde ir vienkārša – ir jābūt aktīvam un jāapgūst līdzekļi no ES, kas krietnā devā tiek piedāvāti mums visiem. Kad un kā tiem var pieteikties, tas ir pieredzes jautājums, ar ko varu padalīties arī ar jums.

 

Pagājušā gadā savā pagastā ar vietējās rīcības grupas, Publisko un privāto partnerattiecību biedrības "Zied Zeme" gādību pieteicāmies Lauku atbalsta dienesta izsludinātajam LEADER pasākumu projektam. Ideja un mērķis bija novietot mūsu medību kolektīva apsaimniekotajās platībās dzīvnieku novērošanas torņus, lai varētu veikt dzīvnieku uzskaiti, monitoringu un regulētu to skaitu.

Uzrakstījām projektu un guvām atbalstu astoņu torņu iegādei, kas nu jau atrodas mūsu platībās un veiksmīgi strādā.

 

Patreiz, kad tiek izstrādātas vadlīnijas nākamajam plānošanas periodam, ir svarīgi, lai mēs mednieki, sazinātos ar mūsu reģionā aktīvi strādājošu rīcības grupu vadītājiem, un aktīvi piedalītos vietējās stratēģijas izveidē, kaut vai ar padomu par to, ka arī mēs mednieki vēlamies attīstīt medību infrastruktūru, radīt un sakārtot vidi sev apkārt.

 

 

Oskars Treilihs

 

 

Projekts īstenots "PPP biedrība Zied zeme" attīstības stratēģijas 2009-2013 un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Lauku attīstības programmas pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros. Finansējuma saņēmējs: Biedrība "Viriditas"

 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!