Mednieki! Laiks rīkoties!

Sākums » Aktualitātes » 2015

Mednieki! Laiks rīkoties!
Eiropas Komisija uzsākusi aptauju, lai noskaidrotu, vai dabas aizsardzības direktīvas darbojas.

08.06.2015.

Skaidrs, ka medniekiem vārdu salikums Putnu direktrīva, rada nepatiku šī dokumenta paredzēto medību ierobežojumu dēļ. Taču, tas, ko pazīstam šodien, nākotnē var pārvērsties par vēl lielākiem aizliegumiem un ierobežojumiem, ja nerīkosimies šobrīd! 

 

Dažādu lielo nozaru spiediena dēļ Eiropas Komisijai jāizvērtē, vai divas galvenās dabas aizsardzību definējošās direktīvas (Putnu un Biotopu) atbilst mūsdienu prasībām. Bet gan no šo lielo nozaru viedokļa. Lielākais drauds ir tāds, ja šīs direktīvas atvērs, tad medniecība noteikti nebūt tā joma, kas kaut ko iegūs, bet gan visticamāk - sekos papildus ierobežojumi un aizliegumi. Medniecība tiks ziedota, lai, piemēram, varētu dabas liegumos būvēt vēja enerģijas parkus. 

 

Tādēļ pienācis laiks arī medniekiem dot savu artavu savu interešu aizstāvībā, aizpildot anketu, lai paustu savu viedokli attiecībā uz to, vai direktīvas līdz šim bijušas efektīvas. 

 

Aptauja ir pieejama latviešu valodā.

 

FACE (Eiropas Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācija) - lielākais mednieku lobijs ES, ir sagatavojis vēlamās, mednieku interesēm atbilstošās atbildes.

 

Atbildes atrodamas šeit! 

 

Vairāk par aptauju un tās mērķi šeit!

 

Uz aptaujas jautājumiem iespējams atbildēt līdz 24.jūlijam.

 

Pieeja aptaujai šeit, uzspiežot uz Access to the questionnaire, tad sameklējot LV! 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!