Medņu vista Dundagas centrā

Sākums » Aktualitātes » 2015

Medņu vista Dundagas centrā
Meža cilvēkiem nākas sastapties ar visnegaidītākajām situācijām gan mežā, gan arī pilsētā un vienmēr jāspēj saprast kā rīkoties.

25.05.2015.

Izrādās, ka reizēm pasakā rakstītais notiek reālajā dzīvē. Ko darīt, ja pilsēta satiec to, kam tur nepavisam nevajadzētu būt? „Kādu nakti pilsētā ienāca mežs" – reiz rakstīja Imants Ziedonis savā „Zaļajā pasakā". Un tas tiešām notiek! Bebri Rīgas kanālā, mežacūkas Juglā un pie Brīvības pieminekļa un nesen arī kāda apjukusi medņa vista pašā Dundagas centrā!

 

Medņa vista nezin no kurienes uzradās pilsētā lejpus centra un staigāja pa trotuāru un ielu, pavisam apjukusi, spārnus nolaidusi, nesaprotot kur atrodas un kāpēc ir šeit. Tā apjukušais putns grozījās, grozījās, kamēr skolas bērni viņu pamazām uzganīja līdz autobusu pieturai pilsētas centrā. Kādai vieglajai mašīnai nācās strauji bremzēt, lai netraumētu putnu, savukārt kāds liels un svarīgs kokvedējauto apmeta plašu loku, lai neuzbrauktu satrauktajai meža iemītniecei.

 

Bija skaidrs, ka putns jānogādā mierīgākā un drošākā vietā – atpakaļ mežā. Un to varēja veikt, kāds, kuram ir sapratne par šo apjukušo medņa vistu un tas, protams, ir mežzinis. Ķeršana bija īsa un sekmīga, tad medņu vista, ietīta Valsts meža dienesta flīsa jakā, jau ceļoja uz mežu Pācī, tuvāk piemērotākām medņu riesta vietām. Nolikta sūnās, tā ātri atžirga no apjukuma un vistas akluma, un, atvadām ar spārniem uzsitot pliķi pa mežziņa norūpējušos seju, uzlidoja virs priežu galotnēm. Jādomā, ka šis piedzīvojums medņa vistai beidzās laimīgi. Un arī mežzinis, ar atvieglojumu sirdī, varēja doties tālāk dienas gaitās.

 

Arī tā notiek! Un nebūt ne visu var iekļaut un aprakstīt normatīvajos dokumentos, būtiski ir, ka speciālist neapjūk un zina kā rīkoties neordinārās situācijās.

 

Un tā, reizēm, pavisam nemanot, pilsētā paviesojas mežs, zaļš, zaļš mežs, kā Imants Ziedonis saka: "Tikpat pēkšņi, kā nācis, tas nākamajā naktī bija aizgājis, atstādams zaļu elpu pilsētas ielās, vārtos un pagalmos."

 

Sīkāka informācija – Dagmāra Jansone, tālr. 26634384, VMD Ziemeļkurzemes virsmežniecības mežzine

 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!