Nelikumīga aļņa nošaušana pavasarī

Sākums » Aktualitātes » 2015

Nelikumīga aļņa nošaušana pavasarī
25.aprīlī Preiļu novadā nelikumīgi iegūta aļņu govs. Tiek veikta izmeklēšana.

11.05.2015.

Valsts meža dienests savā mājas lapā ziņo par nelikumīgu aļņu govs ieguvi ārpus noteiktā medību termiņa:

 

"Pavasaris. Vēl tikai dažas nedēļas un būs pienācis laiks, kad aļņu mātītēm dzims mazuļi. Pēc nelikumīgām medībām, kuras 25. aprīļa vakarā notika Preiļu novada Aizkalnes pagasta teritorijā, kad tika nošauta aļņu govs, viens aļņu mazulis nekad neieraudzīs dienas gaismu un neiepazīs mūsu skaistos mežus. (Aļņus ir atļauts medīt no 1. septembra līdz 31. decembrim)

 

Pēc informācijas saņemšanas, ka esot nelikumīgi nomedīta aļņu govs, 28. aprīlī ierodoties notikuma vietā, Valsts meža dienesta un Valsts policijas darbiniekiem pavērās baismīgs skats – pieauguša aļņa iekšējie orgāni un vēl nedzimuša alnēna jau plēsēju apgrauzts ķermenis. Valsts meža dienesta vecākajam inspektoram Vladimiram Prisjaginam un vecākajam mežzinim Elmāram Skuķim viņu ilgajā darba mūžā ar šādām zvērīgām medībām nācās saskarties pirmo reizi.

 

Aizkalnes pagastā par šo necilvēcīgo gadījumu ļaudis runā visapkārt, zina vainīgos, bet, vai vainīgie saņems sodu, būs atkarīgs no tā, vai Valsts policijas darbiniekiem izdosies savākt pierādījumus. Kā zināms no pagasta cilvēku stāstītā, vainīgie esot mednieki no pašu novada, lai gan tos, kas tā rīkojas, par medniekiem saukt nevar."

 

LATMA nosoda nelikumīgu dzīvnieku iegūšanu, pārkāpjot medības reglamentējošo normatīvo aktu noteiktās prasības. 

 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!