Norvēģijā atkal atļauj izmantot svina munīciju

Sākums » Aktualitātes » 2015

Norvēģijā atkal atļauj izmantot svina munīciju
Norvēģijas parlaments 3.februārī lēma par svina munīcijas lietošanas atļaušanu, medījot ārpus mitrājiem.

03.02.2015.

Lielbritānijas mednieku organizācijas BASC priekšsēdētājs uzteicis norvēģu balsojumu, sakot, ka visām normatīvo aktu prasībām jābūt zinātniski pamatotām, jo Lielbritānijā mednieku organizāciju politika attiecībā uz svina munīciju tiek veidota, pamatojoties uz principu - nav neapgāžamu pierādījumu, nav izmaiņu! 

 

29.janvārī Norvēģijas Mednieku asociācija savā ziņojumā informēja, ka četras galvēnās politiskās partijas atbalstīja priekšlikumu atkal atļaut svina munīcijas izmantošanu medībās, neraugoties uz milzu pētnieku un veterinārārstu lobiju pret svina munīcijas izmantošanu. 

 

Norvēģijas mednieki jau labu laiku cīnījušies par svina munīcijas reintrodukciju, ko 2005.gadā Norvēģijas valdība aizliedza. Mednieku organizācija savus priekšlikumus pamatoja ar to, ka aizliegums netika pamatots ar zinātniskiem pierādījumiem, kā arī ar to, ka alternatīvie munīcijas materiāli apdraudēja dzīvnieku labturības ievērošanas iespējas. Bezsvina munīcija ne vienmēr nogalina tik pat efektīvi kā svina munīcija, tādā veidā radot dzīvniekiem nevajadzīgas ciešanas. 

 

 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!