Par dzinējmedību ierobežojumiem

Sākums » Aktualitātes » 2015

Par dzinējmedību ierobežojumiem
Valsts meža dienests pieņēmis rīkojumu par medību ierobežojumiem

16.09.2015.

Valsts meža dienests nosaka ierobežojumus dzinējmedību un medību ar traucēšanu rīkošanā. 

 

Ērgļu, Dzērbenes, Gārsenes, Kaives, Krapes, Lēdurgas, Liepas, Madlienas, Mārsnēnu, Meņģeles, Raiskuma, Raunas, Sausnējas, Skrīveru, Skultes, Straupes, Taurenes, Vaidavas un Vidrižu pagastu medību platībās medības ar dzinējiem vai traucēšanu nav atļautas. 

 

Pārējās medību platībās  II un III riska zonās medības ar dzinējiem vai traucēšanu atļauts organizēt, ja medību vadītājs nodrošina PVD noteikto medību higiēnas (medību biodrošības) prasību ievērošanu un izpildi, kā arī, ja medību tiesību lietotājs piesaka medības, norādot medību iecirkni un medību datumu, reģistrēšanai virsmežniecībā ne mazāk kā trīs darbadienas pirms plānotajām medībām. 

 

II un III riska zonās iepriekš minētajos pagastos medību suņus var izmantot, medījot ar šķirnes medību suni alās, kā arī ievainota dzīvnieka atrašanai, kad šķirnes medību suns ir pavadā. Pārējās II un III zonas medību platībās suņus atļauts izmantot, ievērojot PVD medību higiēnas prasības. 

 

VMD rīkojums un medību higiēnas prasības šeit! 

Komentāri

Vilnis, 16.09.2015
Aizliedziet vai neaizliedziet, tas ACM izplatības ātrumu tāpat nemainīs. Pat ja mastu izdzen, cūkas tālāk par +/- par max. 5km tālāk neskrien. Tàpat kā ikdienā vazājoties.

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!