Paud viedokli EK par šaujamieročiem

Sākums » Aktualitātes » 2015

Paud viedokli EK par šaujamieročiem
Paud savu viedokli par grozījumiem Šaujamieroču direktīvā.

23.12.2015.

Eiropas Komsija, atsaucoties uz terora aktiem Parīzē, ir izstrādājusi grozījumus šaujamieroču direktīvā. Tev ir iespēja līdz 1.februārim paust savu viedoklis. 

 

Jautājumi, kas skar medniekus:

 

Komisija ir apņēmusies par bīstamiem atsīt pusautomātiskos ieročus, šķietami demilitarizētos kalašņikovus, un tos aizliegt. Šķiet, ka komisija uzskata, ka šos ieročus ir viegli pārtaisīt par automātiskajiem ieročiem. FACE (Eiropas Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācija) uzstraucas, ka paliekot šo ieroču kategroriju zem lupas, nākotnē arvien vairāk un vairāk pusautomātisko ieroču kategorgijas tiktu aizliegtas.

 

Vienlaikus komisija uzskata, ka medniekiem nevajadzētu izmantot ieročus, kas pēc izskata atgādina militāros. Komisijai tiekoties ar FACE, tika norādīts, ka obligātā medicīniskā pārbaude ir paredzēta 23 ES dalībvalstu medniekiem, tādēļ komisija uzskata, ka viņu priekšlikums šajā jomā harmonizēs situāciju Eiropā. Šajā gadījumā būtu grūti iebilst pret komisijas priešlikumu.

 

Komisija vēlas atņemt ieroču īpašumu tiesības jaunajiem medniekiem. Mūsu valstī šaujamieročus var iegādāties tikai no 18 gadu vecuma, lai gan citās valstīs šis vecums ir mazāks. FACE un arī dalībvalstis uzskata, ka jaunieši pēc iespējas ātrāk būtu jāiesaista medību aktivitātēs.

 

Trokšņu slāpētāji ir atļauti apmēram 14 ES dalībvalstīs, tajā skaitā arī Latvijā. Komisija nevēlas tos aizliegt, bet gan padarīt to apriti pēc iespējas sarežģītāku, šo rīku pieskaitot pie būtiskajām šaujamieroča sastāvdaļām. Komisija uzskata, ka interneta vide ir ļoti labvēlīga kriminālajām darbībām, tādēļ tā vēlas aizliegt šaujamieroču tirdzniecību starp privātpersonām. FACE uzdevums ir tagad parādīt, ka šajā jautājumā visā Eiropā ir stingri noteikumi.

 

Ja šie grozījumi tiktu apstprināti, tad tas radītu nevēlamu un medniekiem/sporta šāvējiem neizdevīgu precedentu, proti, saistot terorismu ar likumīgajiem šaujamieroču īpašniekiem, kas ir viena no kontrolētākajām sabiedrības daļām visā Eiropā. Piedevām vēl, teroristi neseko Šaujamieroču direktīvas prasībām. Šīs direktīvas uzdevums ir likumīgo šaujamieroču apriti. 

 

Paud viedokli šeit! 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!