Pieprasa atlīdzību par 2185 mežacūkām

Sākums » Aktualitātes » 2015

Pieprasa atlīdzību par 2185 mežacūkām
Mednieki pirmajā mēnesī pieprasījuši atlīdzību par 2185 nomedītām mežacūkām.

22.12.2015.

Apritējis mēnesis kopš medniekiem par katru nomedīto meža cūku - sivēnmāti piešķir 100 eiro atlīdzību, lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību. 

 

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apkopojot rezultātus gan secina, ka mednieki varētu būt vēl aktīvāki. Pagaidām visaktīvāk meža cūkas medītas Dienvidkurzemē, kur arī ir lielākais šo dzīvnieku populācijas blīvus.

Izmaksas tiek segtas no Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, ko līdzfinansē Eiropas Savienība. Atlīdzību programmu plānots vēl turpināt līdz februāra beigām. Kopumā mēneša laikā atlīdzība ir pieprasīta par 2185 sivēnmāšu nomedīšanu.

 

"Varbūt gribējām nedaudz vairāk, lai šī aktivitāte būtu, bet bieži vien tiek skarti ētikas jautājumi attiecībā uz sivēnmāšu medīšanu un šāda veida vēršanos pret populācijas samazināšanu. Tad ir jāuzdod pretjautājums - kas ir ētiskāk, vai šobrīd nomedīt sivēnmāti, lai pavasarī nepiedzimtu katrai sivēnmātei 5-10 sivēni, vai medības neļaut un ļaut šiem dzīvniekiem inficēties un ļaut šiem sivēniem nomirt mokpilnā nāvē, pavasarī vai vasarā saskaroties ar slimību," teica PVD Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas eksperts Mārtiņš Seržants.

 

Avots: LSM.lv

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!