Pievērsiet uzmanību ieroču apritei!

Sākums » Aktualitātes » 2015

Pievērsiet uzmanību ieroču apritei!
Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienības vecākais inspektors Lauris Arājs 27.martā stāstīja par svarīgāko, kas jāievēro attiecībā uz ieroču apriti.

30.03.2015.

Kad runā par likumu normu ievērošanu, Nelikumīgu medību un zvejas apkarošanas vienības vecākais inspektors Lauris Arājs 27.martā semināra laikā uzsvēra, ka par nožēlu vēl pirms kādas jaunas prasības stājušās spēkā, mednieki domā par to, kā šīs prasības apiet vai pārkāpt. Tāda esot novērotā tendence. 

 

Prasības, kuras mednieki mēdz neievērot, galvenokārt attiecas uz ieroču pareizu glabāšanu kā mājās, tā arī pēc medībām, kā arī pārvadāšanu.

 

Šie nosacījumi noteikti būtu jāielāgo:

- vislabāk, ja medniekmājā ir ierīkots seifs, kurā saliek to mednieku ieročus, kuri vēlas uzturēties tur ilgāk pēc medībām

- ja kādam ir problēmas ar alkohola lietošanu, tad labs risinājums ir nokārtot uz kolēģi ieroča izmantošanas atļauju, jo tad kolēģis var likumīgi transportēt kā ieroci tā arī tā saimnieku

- mājās ieroči jāglabā seifā un prasība ir tāda, ka seifam un tā atslēgai nevar piekļūt neviens cits

- medības sākas brīdī, kad ierocis ir izņemts no ieroču somas un sagatavots pielādēšanai

- ja jāpalīdz izvilkt dzīvnieks ārā no meža, tad savu ieroci labāk iznešanai uzticēt kolēģim, kuram ir ieroču atļauja, nevis dzinējam, kurš nav mednieks, vai arī kādam jaunietim. 

 

Šeit daži noderīgi slaidi no prezentācijas:

 

 

 

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!