Putnu vērošanas dēļ aicina ierobežot medības

Sākums » Aktualitātes » 2015

Putnu vērošanas dēļ aicina ierobežot medības
Sociālā tīmekļa Twitter vidē izskanējis jautājums, vai putnu vērošanas pasākuma dēļ vienu nedēļas nogali oktobrī būtu jāaizliedz putnu medības.

06.10.2015.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības vadītājs Viesturs Ķerus 6.oktobrī sociālā tīmeklī Twitter uzrunāja LATMA, LMS un žurnālu MMD:

 

Viesturs Ķerus @VKerus: Biedrs rosina pārtraukt putnu medības uz laiku - okt. 1. ned. nogalē. Ko Jūs teiktu, , , ?

 

Euro Birdwatch ir ikgadējs pasākums, kas tiek rīkots oktobra pirmajā nedēļā visā Eiropā, kopā pulcējot desmitiem tūkstošu dabas mīļotāju, kuri dodas vērot rudens putnu migrāciju. Šis ir perfektākais laiks šiem novērojumiem, jo ir iespējams novērot tūkstošiem migrējošo putnu. Šis pasākums jau norisinās kopš 1993.gada un guvis milzu popularitāti.

 

Par šā gada pasākuma rezultātiem vairāk var lasīt šeit! 

 

Visticamāk LOB biedra aicinājums izriet no pieņēmuma, ka mednieki traucē putnu vērotājus, iespējams pat aizdzenot tos prom. 

 

Atbildot uz jautājumu, gan LMS, gan arī LATMA norādīja, ka jau pastāv sezonas un dabas liegumu ierobežojumi, tādēļ par papildus aizliegumiem nevar būt ne runa. Savukārt žurnāla MMD tviterkonta administrators norādīja: "Kāpēc gan ne :) Vien bail, ka precedenta dēļ, tad šādu nedēļas nogaļu sarastos ka biezs :)". 

 

Vēl pēc brīža virtuālajai diskusijai pievienojās biologs Vilnis Skuja, kurš izcēlās ar pavisam radikālām idejām:

"Ceru kādreiz sagaidīt ornitologu aicinājumu pārtraukt bezjēdzīgās putnu medības vsp"

 

LATMA uzskata, ka būtu jāveicina sapratne starp medniekiem un putnu vērotājiem, nevis jāturpina veidot divas karojošas frontes. Mednieku un putnu vērotāju mērķis ir viens - panākt, lai putnu būtu vairāk. Tik šis mērķis tiek sasniegts dažādiem veidiem. Ja rudenī uz nedēļas nogali ierobežo medības, varbūt to varētu pārcelt uz vienu nedēļas nogali pavasarī? Tā ir utopiska ideja, bet noteikti gūtu popularitāti starp medniekiem. 

 

Vai medniekiem būtu jānāk pretim putnu vērotājiem un medības uz vienu nedēļas nogali apturēt? Kāds ir mednieku viedoklis?

 


Komentāri

Oskars, 06.10.2015
@VKerus varbūt jāierobežo skatīšanās medību sezonas laikā?

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!