VARAM plāno ierobežot šautuvju darbību

Sākums » Aktualitātes » 2015

VARAM plāno ierobežot šautuvju darbību
LATMA neatbalsta VARAM izstrādātos noteikumus šautuvju darbibas ierobežošanai, kas paredz šautuvju darbību ne ilgāk par četrām stundām darba dienās.

20.02.2015.

LATMA neatbalsta VARAM izstrādātos noteikumus šautuvju darbības ierobežošanai, kas paredz šautuvju darbību ne ilgāk par četrām stundām darba dienās. LATMA uzskata šo noteikumu projektu par nekompetences kalngalu. Projekts tiek izstrādāts tipiski VARAM stilā - nekonsultējoties ar profesionālajām nevalstiskajām organizācijām un iesaistītajām pusēm.

 

Uzskatām šo noteikumu projektu par tiešu vēršanos pret valsts drošību, tādā veidā mazinot valsts aizsardzības spējas. Vienlaikus VARAM liek šķēršļus kā sporta attīstībai, tā arī iespējām jauniešiem nodarboties ar interesantu un atbildību veicinošu sporta veidu. Atgādinām, ka vairākas šaušanas disciplīnas ir Olimpiskie sporta veidi, kuros gana sekmīgi pārstāvēta arī Latvija. 

 

Vienlaikus norādām, ka LATMA jau ir uzsākusi iniciatīvu, lai Latvijā atļautu trokšņu slāpētājus, tā tiešā veidā darot visu iespējamo, lai šautuvēs mazinātu šāviena trokšņu negatīvo ietekmi uz vidi. 

 

Ar šo noteikumu projektu tiek apdraudēti ne tikai šaušanas treniņi kā sportistiem, tā medniekiem, tā arī citiem interesentiem, kā arī padara par neiespējamu Latvijā rīkot ne tikai vietēja, bet arī pasaules mēroga šaušanas sacensības. 

 

Šobrīd Latvijā ir reģistrētas 67 šautuves, un praktiski neviena no tām neatbildīs noteikumu projektā minētajām prasībām, tādā veidā praktiski visas šautuves tiks izslēgtas no aprites. 

 

Noteikumu projekts:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, sadarbībā ar Veselības inspekciju ir sagatavojusi sākotnējo redakciju Ministru kabineta noteikumu projektam "Grozījumi Ministru kabineta 2014.gada 7.janvāra noteikumos Nr.16 "Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība"", lai pilnveidotu regulējumu attiecībā uz sporta bāzu reģistrā reģistrētām:


1. autosporta un motosporta bāzēm, kurās iespējams nodrošināt treniņu procesu un sacensības autosporta un motosporta veidos, un kuras izvietotas ārā;
2. šautuvēm, kurās iespējams nodrošināt treniņu un apmācību procesu un sacensības, un kuras izvietotas ārpus telpām. 

 

Noteikumu projekts paredz, ka  Sporta bāzu reģistrā reģistrētām šautuvēm, kurās iespējams nodrošināt treniņu un apmācību procesu un sacensības, un kuras izvietotas ārpus telpām tiek noteikti darba laika ierobežojumi:
1. darba dienās - no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00 (ar maksimālo darbības laiku ne vairāk kā 4 stundas);
2. sestdienās un svētdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 (ar maksimālo darbības laiku ne vairāk kā 3 stundas).
Minētos šautuves darbības laika ierobežojumus var neievērot, ja šautuve atrodas vairāk nekā 1,5 km attālumā no dzīvojamās apbūves.

Komentāri

Gunārs, 20.02.2015
Nu tad cerēsim, ka kāds no šiem ''kompetentajiem'' lēmējiem kādreiz gribēs kārtot bises vai karabīnes eksāmenu un paliks aiz strīpas, jo visi nepaspēs šo 3-4 stundu laikā visu izpildīt. Un tad pats ķērks ka nav kaut kas kārtībā.
Nemaz jau nerunājot par sacensībām šautuvēs. MMD kauss utml varēs iet bekot šo ģēniju dēļ.
Artūrs, 20.02.2015
Kaut vai vienkāršs arguments no šautuvju puses. Valsts ierobežo uzņēmējdarbību, tā jau ne pārāk vieglos laikos, bez nekādiem reāliem, pamatotiem argumentiem.
Sajūta, ka visā ES un īpaši LV ir paranoja attiecībā pret šaujamieročiem.

Pievienot komentāru

Vārds *
E-pasts *
Komentārs *
Skaitļu trīs un pieci summa (drošības kods) *
* atzīmētie lauki ir aizpildāmi obligāti!