ĀCM atklāj vēl 32 meža cūkām, tostarp pirmo reizi Siguldas novadā

Sākums » Aktualitātes » 2016

 ĀCM atklāj vēl 32 meža cūkām, tostarp pirmo reizi Siguldas novadā
Āfrikas cūku mēris (ĀCM) šonedēļ ir apstiprināts 32 meža cūkām Latvijā, tostarp vairākos novados, kur iepriekš vīruss netika konstatēts, liecina paziņojums Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) mājaslapā.

24.07.2016.

Laikā no 18. līdz 22.jūlijam vīruss ir konstatēts pa divām meža cūkām Smiltenes novada Grundzāles pagastā un Madonas novada Liezēras pagastā, kā arī pa vienai meža cūkai Gulbenes novada Lizuma un Rankas pagastā.

Tāpat ĀCM ir konstatēts trim meža cūkām Gulbenes novada Litenes pagastā, pa vienai meža cūkai Ogres novada Meņģeles pagastā, Rēzeknes novada Lendžu un Audriņu pagastā, Balvu novada Lazdulejas pagastā, Limbažu novada Viļķenes pagastā, Pārgaujas novada Stalbes pagastā, Rugāju novadu Rugāju un Lazdukalna pagastā Baldones novada Baldones pagastā, kā arī deviņām meža cūkām Apes novada Trapenes pagastā.

ĀCM atklāts arī meža cūkai Krustpils novada Atašienes pagastā, Siguldas novada Allažu pagastā, Jaunjelgavas novada Seces un Sunākstes pagastā, kā arī Ķeguma novada Birzgales pagastā, kuros iepriekš ĀCM nebija konstatēts.

Tādējādi ĀCM šogad Latvijā ir atklāts kopumā 643 meža cūkām 58 novadu 180 pagastos un divās pilsētās - Pļaviņās un Rēzeknē.

Savukārt kopumā Latvijā kopš 2014.gada jūnija ĀCM ir konstatēts 1892 meža cūkām.

 

Avots: PVD