ĀCM II un III riska zonā atļautas medības ar dzinējiem

Sākums » Aktualitātes » 2016

ĀCM II un III riska zonā atļautas medības ar dzinējiem
Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Andis Krēsliņš izdevis rīkojumu par ierobežojumiem medību organizēšanā, kurā noteikts, ka medību platībās Āfrikas cūku mēra (ĀCM) II un III riska zonā medības ar dzinējiem vai traucēšanu atļauts organizēt, ja medību vadītājs nodrošina medību biodrošības prasību ievērošanu un izpildi.

15.11.2016.

 

Zemgales un Ziemeļkurzemes virsmežniecības virsmežniecības uzraudzībā un kontrolē esošajiem medību tiesību lietotājiem medības jāpiesaka, norādot medību iecirkni un medību datumu reģistrēšanai virsmežniecībā ne mazāk kā trīs darbadienas pirms plānotajām medībām.

 

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks pauž gandarījumu, ka kopīgā darbā iesaistoties Pārtikas un veterinārā dienesta, Valsts meža dienesta speciālistiem un mednieku organizāciju pārstāvjiem panākta situācija, ka medības ar dzinējiem atļautas visā Latvijas teritorijā, ievērojot biodrošības pasākumus un īpašas prasības medību pieteikšanā.

 

Mednieku galvenais uzdevums ir joprojām visā Latvijas teritorijā maksimāli samazināt mežacūku skaitu.

— Medību ar dzinējiem ierobežošana noteikti nesa savus augļus, taču šobrīd šī metode aktualitāti ir zaudējusi, — tā Haralds Barviks.

 

Ar rīkojumu var iepazīties šeit