ĀCM konstatē aizvien jaunās teritorijās - šoreiz Baldones novadā

Sākums » Aktualitātes » 2016

ĀCM konstatē aizvien jaunās teritorijās - šoreiz Baldones novadā
Baldones novadā šonedēļ atrastai beigtai mežacūkai ar trim sivēniem saņemto laboratorisko analīžu rezultāti apstiprinājuši Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu, līdz ar to šī kaite mežacūku populācijā parādās arī līdz šim no ĀCM brīvajās teritorijās, informē Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Anna Joffe.

13.07.2016.

Līdz šim Baldones novadam tuvākie ĀCM apstiprinātie gadījumi mežacūkām bija Ogres novadā un Biržu rajonā Lietuvā, Latvijas pierobežā.

 

PVD aicina medniekus pievērst pastiprinātu uzmanību notikumiem mežā un stingri ievērot medību higiēnu, savukārt dzīvnieku turētājiem, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri jāievēro biodrošības pasākumi, lai pasargātu savus dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā.

 

Tāpat PVD atgādina: ja tiek nomedīta vai atrasta mežacūka ĀCM karantīnas teritorijā, medniekam vai mežacūkas atradējām obligāti jāsazinās ar PVD teritoriālo pārvaldi, kur tas konstatēts, vai veterinārārstu, kurš ņem laboratoriskos paraugus izmeklēšanai.

 

Avots: PVD