ĀCM šonedēļ konstatēts 30 mežacūkām; pirmoreiz - Lazdukalnā un Straupē

Sākums » Aktualitātes » 2016

ĀCM šonedēļ konstatēts 30 mežacūkām; pirmoreiz - Lazdukalnā un Straupē
Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori laikā no 11. līdz 15.jūlijam konstatējuši 30 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, turklāt pirmoreiz slimība konstatēta Rugāju novada Lazdukalna pagastā un Pārgaujas novada Straupes pagastā, kur atrasts pa vienai beigtai mežacūkai, informē PVD.

16.07.2016.

Līdz ar to mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 595 dzīvniekiem 55 novada 170 pagastos, kā arī divās pilsētās - Rēzeknē un Pļaviņās.

 

PVD aicina medniekus pievērst pastiprinātu uzmanību notikumiem mežā un stingri ievērot medību higiēnu, savukārt dzīvnieku turētājiem, jo īpaši tiem, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri jāievēro biodrošības pasākumi, lai pasargātu savus dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā.

 

Tāpat PVD atgādina: ja tiek nomedīta vai atrasta mežacūka ĀCM karantīnas teritorijā, medniekam vai mežacūkas atradējām obligāti jāsazinās ar PVD teritoriālo pārvaldi, kur tas konstatēts, vai veterinārārstu, kurš ņem laboratoriskos paraugus izmeklēšanai.

 

Avots: PVD