Aicina neizmantot no ASV un Kanādas importētus briežu urīna pievilinātājus

Sākums » Aktualitātes » 2016

Aicina neizmantot no ASV un Kanādas importētus briežu urīna pievilinātājus
Eiropas mednieku un dabas aizsardzības asociāciju federācija (FACE) izplatījusi brīdinājumu, ka no ASV un Kanādas importētais briežu urīns, ko izmanto briežveidīgo pievilināšanai, varētu būt par iemeslu nāvējošajai hroniskās novājēšanas slimības izplatībai Norvēģijā.

12.07.2016.

Hroniskā novājēšanas slimība (HNS) ir nāvējoša briežveidīgo saslimšana, kas dzīvnieku smadzenēs rada neatgriezeniskus bojājumus. Šā gada aprīlī un maijā Norvēģijā šo slimību atklāja savvaļas ziemeļbriedim un diviem aļņiem. Šis vēsturē ir pirmais gadījums, kad HNS ir konstatēta Eiropā.


Gan ASV, gan Kanādā slimība izplatīta jau vairākus gadu desmitus. Slimība izplatās veselam dzīvniekam kontaktējoties ar slimā dzīvnieka siekalām, urīnu vai ekskrementiem. Internetā nopērkamais urīns nekādā veidā netiek apstrādāts, tāpēc slimības izplatības risks ir ļoti augsts.


Eiropas Komisija ir aicinājusi steidzamā kārtā aizliegt pievilināšanai izmantoto urīna importu Eiropā. Tas attiecas arī uz šo produktu iegādi internetā.


Latvijas mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks aicina medniekus Latvijā neizmantojot šādus pievilinātājus, lai nepieļautu slimības izplatīšanos. Tāpat viņš uzskata, ka būtu jāpiemēro bargi sodi tām personām, kuras šādus pievilinātājus izplata vai izmanto.


Avots: FACE

 

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu