Alnēns paliek bez mātes

Sākums » Aktualitātes » 2016

Alnēns paliek bez mātes
Ceturtdienas, 19. maija, vakarā Aknīstes novada Gārsenes pagastā kāds 1958. gadā dzimis mednieks nelikumīgi nomedīja aļņu govi. Tā ir mednieka necienīga rīcība, vēsta "Latvijas Avīze".

22.05.2016.

Vecākais medību inspektors Vladimirs Prisjagins stāsta, ka medību kontroles reida laikā ap pulksten 22.40 mežā tika ievērota automašīna. Reida dalībnieki nolēma atbraukušo sagaidīt.

 

"Kamēr gaidījām, mežā atskanēja šāviens. Pēc aptuveni desmit minūtēm atnāca vīrietis ar ieroci. Pārbaudījām dokumentus — tie bija kārtībā, arī ierocis bija izlādēts," tā Prisjagina kungs. "Vaicāju, ko tad viņš medī, uz ko šāvis. Vīrietis skaidroja, ka šāvis uz mežacūku, taču teicās, ka neesot trāpījis un ruksis aizbēdzis. Pārbaudot viņa teikto, atklājām, ka nomedīta aļņu govs. Viņas tesmenis vēl bija pierietējis ar pienu. Tas nozīmē, ka teļš palicis bez mātes un viņam tik agrā vecumā vienam pašam nav izredžu izdzīvot..."

 

Vainīgajam būs jāatbild pēc Krimināllikuma 112. panta otrās daļas par nelikumīgām medībām. Par šādu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Par konkrēto soda mēru lems tiesa. Tāpat vīrietim būs jāatlīdzina valstij nodarītie zaudējumi 6290 eiro apmērā.

 

Vairāk par notikušo lasiet žurnāla „Medības" jūnija numurā.

 

Avots www.la.lv