Apstiprināts Āfrikas cūku mēra saslimšanas gadījums Vecumnieku novadā

Sākums » Aktualitātes » 2016

Apstiprināts Āfrikas cūku mēra saslimšanas gadījums Vecumnieku novadā
Piektdien, 14. oktobrī, Vecumnieku novada teritorijā ir laboratoriski apstiprināts Āfrikas cūku mēra saslimšanas gadījums meža cūkām, vēsta portāls www.bauskasdzive.lv

18.10.2016.

Vīruss konstatēts beigtai mežacūkai, kas atrasta uz lauka netālu no Valles un Vecumnieku pagasta robežas, Vecumnieku novada pašvaldību informējis Jānis Grosbārdis, Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs.


PVD aicina mājas cūku īpašniekus jo īpaši atbildīgi attiekties pret biodrošības pasākumiem. Tagad, kad vīruss ir apkārtējā vidē, rūpīgi domāt par visu, kas tiek ienests vai iekļūst kūtī – salmi no lauka, barība, darba apģērbs (zābaki), mājdzīvnieki.


Iedzīvotājiem ievērot, lai neietu kūtī, kur tiek turētas cūkas, pēc došanās uz mežu nomainīt apģērbu un mazgāt apavus. Informēt PVD vai pašvaldību par atrastām beigtām mežacūkām.


Medniekiem stingri ievērot biodrošības pasākumus medību laikā. Nodrošināt mežacūku blakusproduktu iznīcināšanu, nogādājot konteinerā vai aprokot. Veikt medījumu apstrādes vietas un aprīkojuma dezinfekciju.
Mežizstrādes darbiniekiem pirms tehnikas pārvietošanas no Āfrikas cūku mēra inficētās teritorijas veikt tehnikas mazgāšanu dezinfekciju, skaidro PVD.

 

Avots: www.bauskasdzive.lv