Aucē aizvadīti II mednieku svētki

Sākums » Aktualitātes » 2016

Aucē aizvadīti II mednieku svētki
Auces novadā notika II Mednieku svētki “Kur Tavi ragi?”. Šogad kopā pulcējās Auces novada medību kolektīvi un vairāki vieskolektīvi, piemēram, no Naudītes un Zebrenes, informē vietējā pašvaldība.

26.02.2016.

Šos svētkus īpašus padarīja tas, ka medniekiem bija iespēja savas medību trofejas atvest uz Auces novada Kultūras centru oficiālai vērtēšanai. Atsaucība bija liela, un kopā vērtēšanai tika atvestas vairāk kā 50 trofeju. Medību trofejas ieradās vērtēt Latvijas Medību trofeju vērtēšanas eksperts Jānis Baumanis kopā ar savu palīgu komandu.


Vērtēšanai nodeva 28 staltbriežu ragus, sešas stirnāža galvas rotas. Tāpat tika vērtētas 13 mežakuļa ilkņu trofejas.


Vislielāko medaļu skaitu šogad II Mednieku svētkos saņēma Jānis Allis (MK "Zebrene" un MK "Naudīte"), kopā saņemot 7 sudraba un 4 bronzas medaļas, no tām ar 3 sudraba medaļām novērtēti kuiļa ilkņi un 4 sudraba medaļas piešķirtas staltbrieža ragiem, un 4 bronzas medaļas piešķirtas par kuiļa ilkņu trofejām. Jānis Allis atzina, ka viņam medības ir īpaša aizraušanās un sports, līdz ar to lielu daļu sava brīvā laika viņš pavada mežā.
Zelta vērtējums šogad tika piešķirts 5 trofejām, tās saņēma 2 meža kuiļu ilkņu trofeju īpašnieki, viens no tiem Gatis Holodņikovs (MK "Auce"), 2 staltbriežu ragu īpašnieki Guntis Šēfers (zs "Strēles" MK) un Vadims Muhins (MK "Zebrene"), kā arī āpša trofejas īpašnieks Mārtiņš Augusts (MK "Bēne"). Jānim Allim (MK "Zebrene", MK "Naudīte"), kā meža kuiļa ilkņu 3 sudraba trofeju īpašniekam, pievienojās arī Mārtiņš Augusts (MK "Bēne"), saņemot par meža kuiļa ilkņu trofeju sudraba medaļu, turklāt bronzas medaļniekiem par meža kuiļa ilkņiem Jānim Allim, kā trofeju skaita līderim, piebiedrojās Aldis Lerhs (MK "Lielauce"), Arvils Roze (MK "Bēne") un Jānis Beišins (MK "Rītausma").


Par stirnu āža ragu trofejām tika piešķirtas divas sudraba medaļas, - Aldim Kalniņam (MK "Auce") un Andrim Kļavam (MK "Bēne"). Pārējie stirnu āža ragu trofeju īpašnieki tika pie bronzas medaļām: Jānis Beišins (MK "Rītausma"), Aldis Lerhs (MK "Lielauce") Renārs Valters (zs "Strēles un MK "Vecauce"), Ģirts Ozoliņš (MK "Ozols").


Staltbriežu ragu trofejas ar sudraba medaļām kopumā tika novērtētas 13 trofejas, bet 11 staltbriežu ragu trofejas tika novērtētas ar bronzas medaļu. Marats Upenieks (Marata Upenieka IMI un zs "Strēles" apvienotie MK) par nomedītajiem staltbrieža ragiem saņēma 2 bronzas un 1 sudraba medaļu, pie vairākām medaļām tika arī Renārs Valters (zs "Strēles" MK un MK "Vecauce"), kura staltbrieža ragu trofejas tika novērtētas ar 1 sudraba un 1 bronzas medaļu. Pārējās sudraba medaļas pie staltbriežu ragu trofeju dēlīša stiprinās Valts Vingris (MK "Bēne"), Helmuts Ozoliņš (MK "Ozols"), Leonīds Barvidis (MK "Lielauce"), Jānis Sagaidags (MK "Naudīte"), Aldis Lerhs (MK "Lielauce"), Dainis Alksnis (MK "Lielauce") un Edvīns Laimiņš (MK "Biksti"). Prieks par bronzas staltbrieža ragu trofejām bija Aldim Kalniņam (MK "Auce"), Egilam Bušam (MK "Ozols"), Jurim Žodziņam (LLU MK), Elmāram Sticenko (MK "Bēne"), Artūram Butkus (MK "Lielauce"), Kristapam Freimanim (MK "Ozols"), Alvim Vāceram (MK "Lielauce"), Marekam Reisam (MK "Lielauce") un Guntim Šēferam (zs "Strēles" MK).
Īpašu uzmanību izpelnījās arī Mareka Reisa (MK "Lielauce") vilka trofeja, kas ieguva bronzas medaļu, kā arī staltbrieža izbāzenis, ko nomedījis Staņislavs Jankovičs (MK "Naudīte"), kas starp staltbrieža ragu trofejām izskatījās patiešām iespaidīgi un krāšņi, kas mednieka mājā noteikti ieņem goda vietu, bet medniekiem vien zināms, ka to oficiāli nevērtē kā trofeju, jo nav iespējams pārbaudīt visus parametrus, bet, novērtējot to pirms izbāzeņa veidošanas, būtu saņēmis sudraba medaļu.


Medību trofeju izstādi Auces novada Kultūras centrā var apskatīt vēl šodien un rīt.


Avots: www.auce.lv