Beidzas nomedīto sieviešu kārtas meža cūku pieņemšana

Sākums » Aktualitātes » 2016

Beidzas nomedīto sieviešu kārtas meža cūku pieņemšana
Pirmdiena, 5. decembris, ir pēdējā diena, kad mednieki var Pārtikas un veterinārajā dienestā iesniegt nomedīto sieviešu kārtas meža cūku pierādījumus, par katru dzīvnieku saņemot 50 eiro samaksu, informē PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

02.12.2016.

Kā jau esam informējuši iepriekš, lai mērķtiecīgi, medījot sieviešu kārtas meža cūkas, samazinātu meža cūku populāciju Latvijā, līdz ar to ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību, un samazinātu slimības uzliesmojumu skaitu, no 2016. gada 1. septembra, Pārtikas un veterinārais dienests atsāka maksāt medniekiem par katru nomedīto sieviešu kārtas meža cūku. 


Programmas ietvaros no 1. septembra līdz l. decembrim nomedītas 5300 sieviešu kārtas meža cūkas.


Izmaksas tiek segtas no Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, ko līdzfinansē Eiropas Savienība. 


Šogad Latvijā Āfrikas cūku mēris konstatēts 1041 meža un 311 mājas cūkām. 


Pārtikas un veterinārais dienests aicina ikvienu, kurš mežā, grāvmalē vai kur citur pamana nobeigušos meža cūku, ziņot par to savai pašvaldībai, kas nodrošinās tās savākšanu.


Atgādinām, ka Āfrikas cūku mēris ir bīstama, neārstējama dzīvnieku infekcijas slimība, kas apdraud gan meža, gan mājas cūkas. Lai pasargātu mājas cūkas no saslimšanas, saimniecībai jāievēro stingri biodrošības pasākumi.


Avots: PVD