Bīstamais cūku mēris tuvākajā laikā varētu uzliesmot lielā daļā Zemgales un Pierīgā

Sākums » Aktualitātes » 2016

Bīstamais cūku mēris tuvākajā laikā varētu uzliesmot lielā daļā Zemgales un Pierīgā
Tuvākajā laikā mājas un meža cūkām bīstamais Āfrikas cūku mēris varētu izplatīties lielā daļā Zemgales un Pierīgā, to Latvijas Radio atzina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) eksperts Mārtiņš Seržants.

15.07.2016.

 

Pēc konstatētā gadījuma Baldones novadā, Pārtikas un veterinārais dienests secinājis, ka slimo mežacūku populācija var parādīties arī citās, līdz šim no Āfrikas cūku mēra brīvajās teritorijās, piemēram, Kurzemē.

 

Āfrikas cūku mēris nedēļas laikā aizceļojis 100 kilometrus no Sējas novada līdz Baldones mežiem. Līdz šim Daugavas kreisajā krastā Rīgai tuvākie mēra gadījumi bijuši Biržu rajonā Lietuvā, Latvijas pierobežā, kas ir 50 kilometru no Baldones. Latvijā bīstamā slimība šogad konstatēta tikai mežacūkām, bet Lietuvā mēris skāris jau vairākas saimniecības.

 

"Nevar izslēgt, ka slimības pārnešana samērā lielā attālumā saistīta ar cilvēka darbību," pieļāva Seržants.

Ņemot vērā tik strauju mēra virzību, veterinārais dienests bīstamo slimību drīzumā prognozē arī citviet Zemgalē – Bauskas, Iecavas un citos apkaimes un Pierīgas novados.

 

"Iepriekš slimība vairāk skāra teritoriju Daugavas labajā krastā, bet tuvākajās dienās vai nedēļās tā aptvers gan Ikšķili, gan Ķekavu, gan Iecavu, gan Bausku," teica PVD pārstāvis.

 

"Ja slimība nonāks Kurzemes mežacūkās un tajā blīvumā, tad virzība būs daudz ātrāka un sekas daudz nepatīkamākas. Jautājums vairs netiek uzdots – vai mēris būs Kurzemē, bet jautājums ir – kad tas būs," prognozēja Seržants.

 

Āfrikas cūku mēris cilvēkiem nav bīstams.

 

Avots Lsm.lv

 

Plānotās karantīnas zonas