Eiropas Parlaments atbalsta mednieku intereses

Sākums » Aktualitātes » 2016

Eiropas Parlaments atbalsta mednieku intereses
Balsojums Eiropas Parlamenta IMCO komitejā novedis pie tā, ka deputāti atzinuši - grozījumiem Šaujamieroču direktīvā nevajadzētu uzlikt papildus saistības likumīgajiem šaujamieroču īpašniekiem, kuri nodarbojas ar medībām vai sporta šaušanu.

23.08.2016.

Kopš terorisma viļņa, kas sākās ar uzbrukumu franču žurnālistiem no izdevuma "Charlie Hebdo" pagājušā gada janvārī, Eiropas Komisija un Eiropas Padome sāka kampaņu, aizbildinoties ar cīņu pret terorismu, vēršoties pret likumīgajiem šaujamieroču īpašniekiem.

 

Šā gada 13.jūlijā notika balsojums EP, ar kuru tika veiktas papildus izmaiņas EK priekšlikumam. Deputāti ievērojami ir mainījuši EK izstrādāto priekšlikumu tekstu. Sākotnējie EK grozījumi izraisīja Eiropas mednieku sašutumu. Sākotnēji EK nevis vērsās pret teroristiem, bet gan vēlējās ieviest nepamatotus ierobežojumus likumīgajiem ieroču turētājiem.

 

Eiropas Medību un dabas aizsardzības asociāciju federācija (FACE) un tās biedri, tajā skaitā arī LATMA, mēnešiem cīnījās pret šiem grozījumiem, gribot saglabāt saprātīgu šaujamieroču kontroli visā ES.

 

Septembrī Komisija, Parlaments un Padome sāks sarunas, lai panāktu vienošanos. FACE turpinās sekot līdzi, lai visas trīs institūcijas ievērotu mednieku un sporta šāvēju intereses.

 

Avots: FACE
Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu