Esmu mednieks un lepojos ar to!

Sākums » Aktualitātes » 2016

Esmu mednieks un lepojos ar to!
Mednieki, mednieces, dzinēji, visi kam medības ir asinīs!

23.12.2016.

 

 

"Mūs nav maz, mēs esam desmitiem tūkstošu sabiedrība, kura ciena, mīl un, pats galvenais, saprot dabu un tās procesus. Mēs nedrīkstam ļaut, lai kādu no mūsu sabiedrības locekļiem nolej ar samazgām cilvēki, kuru izpratne par dabu nāk no Disneja un "Pixar" multfilmām, kuri dabu mīl tikai vārdos nevis darbos! Tas nav uzbrukums vienam medniekam, tā ir visas mednieku sabiedrības, medību un arī veselā saprāta nomelnošana!

 

Mums nevis jākautrējas un jābaidās, ka ikdienu pavadām dabā, simbiozē ar to, praktizējot skaistu un tradīcijām bagātu vaļasprieku un dzīvesveidu, kas ir medības, bet jālepojas ar to! Jālepojas ar to, ka esam tieši tie, kas, nevis kladzina internetā skaļus komentārus, bet klusi uz savām mugurām stiepjam graudu maisus, lai dzīvniekiem vieglāk pārziemot. Jālepojas ar to, ka esam daļa no gadsimtiem ilgām tradīcijām. Jālepojas, ka ēdam tīru un ekoloģisku gaļu, ko iegūstam visgodīgākajā iespējamā veidā pret dzīvnieku — medījot!

 

Mēs esam mednieki, nevis slepkavas. Mēs medījam, nevis nogalinām.

 

Ja "pseido dabas mīļotāji" grib noliet ar samazgām mednieci, lai pamēģina izdarīt to ar katru no mums. Pārpludinām virtuālu pasauli ar foto no medībām vai medījumu un mirķļbirku #esmumednieks. Nestāvam malā, mums nav jākaunas, ka esam mednieki!"

 

Artūrs Surmovičs

 

"Sabiedrības t.s. nosodījums apvainojošu lamu vārdu veidā, kas vērsti pret lūšu mednieci, aizvaino ne tikai mani kā mednieci, bet arī kā sievieti, jo, kā izrādās, nogalināt lūsi nav labi, bet lamāties, aicināt durt, sist nost, nogalināt cilvēku — tas ir ētiski un pieklājīgi? Esmu vienmēr atvērta diskusijām par medniecības nozīmi un medību ētikas normām, kuras aizstāvu. Tomēr publiski nozākāt, pazemot kādu, kas nedara tā kā citi — to es atsakot pieņemt un atbalstīt! Esmu medniece un lepojos ar to!"

 

Linda Dombrovska, žurnāla "Medības" galvenā redaktore

 

Atbalsta:
Žurnāls "Medības"
Dāmu mednieču klubs "Lady Hunt Latvia"