Fazānu medības Taurupē (papildināts ar video)

Sākums » Aktualitātes » 2016

Fazānu medības Taurupē (papildināts ar video)
Šodien Ogres novada Taurupes pagastā notika "Lady HUNT" kluba rīkotās fazānu medības, kuras pulcēja 20 mednieces un medniekus ne tikai no Latvijas, bet arī viesus no Lietuvas un Igaunijas.

12.03.2016.

Šķiet, pati medību dieviete Diāna šīm medībām izrādīja īpašu labvēlību, palīdzot popularizēt šo Latvijā vēl neierasto medību veidu. Pēc pelēcīgās nedēļas diena bija neparasti saulaina un medniekiem netraucēja pat brīžiem visai spirgtais vējš.


Lai arī dabā Latvijā šie skaistie putni nedzīvo, iespējams sarīkot medības teju dabiskā veidā. Fazānus izlaida pāris stundas pirms medībām un ļāva viņiem iejusties. Tad ap mastu stājas mednieki un dzinēji ar apmācītiem putnu suņiem. Tieši veiksmīga suņu darbošanās ir šo medību panākuma atslēga.


Pēc signāla dzinēji ar suņiem sāka pārmeklēt krūmāju. Putni, cits agrāk, cits vēlāk cēlās spārnos. Tālākais jau bija mednieku prasmes un veiksmes jautājums. Dzinēji katru spārnos pacēlušos putnu pavadīja ar skaļiem saucieniem „fazāns, fazāns!". Pēc masta izturīgākie kopā ar dzinējiem izstaigāja apkārti, lai atrastu aizlidojušos fazānus.


Vislabāk medībās veicās Laumai Zīlei. Viņa nomedīja septiņus krāšņos putnus un ieguva „Fazānu karalienes" titulu.


Šajās medībās no 120 savvaļā palaistajiem fazāniem izdevās nomedīt 62. Pārējie mājvietu atrada Taurupes apkaimes mežos un, iespējams, radīs izbrīnu kādam acīgākam vērotājam vēl ilgu laiku. Vietējo mednieku pārstāvis un medību vadītājs Artūrs Pencis atklāja, ka labvēlīgā situācijā fazāni spēj pārciest arī ziemu.

 

Fotoreportāžu skatieties šeit.


Videosižetu skatieties šeit