Jaunjelgavā atklāj medību trofeju izstādi

Sākums » Aktualitātes » 2016

Jaunjelgavā atklāj medību trofeju izstādi
Vakar Jaunjelgavas novada domes zālē atklāja apkaimes medību kolektīvu medību trofeju izstādi. Tajā visu nākamo nedēļu būs aplūkojamas 118 trofejas.

22.05.2016.

Izstādē ar savām trofejām piedalās 17 medību kolektīvi. Lielākais vairums ir staltbriežu trofeju — 62. Aļņu — 11, stirnāžu — 19, mežacūku — 9, četras vilku un lūšu ādas, 13 galvaskausi.


Mednieku atvestās trofejas, kuras krātas piecu gadu laikā kopš iepriekšējās izstādes, vērtēja CIC eksperti Jānis Censonis un Jānis Baumanis. Pēcpusdienā Baumaņa kungs vadīja arī semināru par staltbriežu selektīvajām medībām.


Izstādes atklāšanā Baumaņa kungs minēja, ka briežu trofejas sākušas dominēt arī šajā reģionā. Labu aļņa trofeju ir salīdzinoši maz, tāpat stirnāžu trofeju.


— Staltbriežu populācija jāmācās apsaimniekot tā, lai tā kļūtu vēl labāka, kā tas ir noticis Kurzemē, kur piecu sešu gadu laikā ir gūts ievērojams progress. Liela daļa no šīm trofejām, lai cik skaistas un dārgas īpašniekiem tās būtu, ir nomedītas vismaz pāris gadus par ātru. Ja mēs iemācītos to pirkstu savaldīt, un ļautu bullim vēl kādu laiku padzīvot, būtu vērojams zelta un sudraba medaļu birums, jo materiāls ir ļoti labs, — tā Jānis Baumanis. — Šodien mācīsimies, kā novērtēt dzīvnieku, kamēr viņš vēl ir dzīvs. Tāpat jāveido sadarbība starp mednieku kolektīviem.


Savukārt Censoņa kungs atgādināja, kā briežu populācija Jaunjelgavas apkaimes mežā izveidojusies un kuri bija tie cilvēki, kuri to izveidoja. Staltbriežu populācijas atjaunošana šajā apkaimē sākās 1964. gadā. 1968. gadā sākās briežu aploku ierīkošana un pirmos briežus atveda no Belovežas gāršas. Savukārt pirmo briežu bulli 1979. gadā Jaunjelgavas apkaimē nomedīja toreizējais Mežsaimniecības un mežrūpniecības ministra vietnieks Jānis Rubenis. Briedim bija sudraba medaļas vērti ragi. Viņa attēls ir arī uz izstādes kataloga vāka.


Vairāk attēlu skatieties šeit