Konstatēto Āfrikas cūka mēra gadījumu skaits samazinās

Sākums » Aktualitātes » 2016

Konstatēto Āfrikas cūka mēra gadījumu skaits samazinās
Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori laikā no 18.aprīļa līdz 22. aprīlim konstatējuši desmit jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā.

25.04.2016.

Iepriekš no gada sākuma katru nedēļu tika konstatēts vairāk nekā 20 saslimšanas gadījumu. Marta beigās un aprīļa sākumā konstatēto ĀCM gadījumu skaits pamazām saruka, turklāt neviens no tiem netika atklāts līdz šim mēra neskartā novadā vai pagastā.

 

Kā liecina PVD dati, lielākais ĀCM slimo mežacūku skaits - sešas - šonedēļ konstatēts Mazsalacas novada Dzelzavas pagastā. Divi slimi dzīvnieki reģistrēti Jēkabpils novada Leimaņu pagastā, bet pa vienai - Balvu novada Vectilžas pagastā un Madonas novada Sarkaņu pagastā.

 

Līdz ar to šogad konstatētas 390 ar ĀCM slimas mežacūkas 45 novadu 125 pagastos, kā arī vienā pilsētā - Pļaviņās, savukārt pērn kopumā atrastas 1048 ar ĀCM inficētas mežacūkas. Mājas cūku populācijā kaite kopš tās uzliesmošanas 2014.gada jūnijā skārusi 213 mājas cūkas Rēzeknes, Mazsalacas, Ainažu, Staiceles, Ambeļu un Vecsalienas novadā.

 

Avots: PVD